Незабаром космічному телескопу Hubble виповниться 33 роки з моменту його введення в експлуатацію. Щоб відзначити цю віху, вчені поділилися приголомшливим зображенням мальовничої туманності NGC 1333. На світлині видно жваві зоряні ясла, де активно формуються нові світила серед хмари пилу та газу. Розташована ця туманність на відстані 960 світлових років від нас.
Hubble щороку святкує дні народження чудовими ювілейними світлинами, на яких зображені деякі з цікавих куточків Всесвіту. Свіжий знімок туманності NGC 1333 не тільки приголомшливий, а й може допомогти вченим дізнатися про утворення зір, оскільки умови в цьому регіоні вважаються схожими на ті, в яких сформувалася наша Сонячна система. Туманність розташована у молекулярній хмарі Персея, яка являє собою холодну щільну хмару, що складається переважно з водню та пилу.
Приголомшливої краси зображення туманності показує вихори темного пилу навколо новонароджених світил. Щоб зафіксувати цю сцену, Hubble використовував свої інструменти на всій довжині хвилі — від ультрафіолетового до оптичного та ближнього інфрачервоного. Телескоп зробив знімок за допомогою свого інструменту Wide Field Camera 3, який використовував кілька фільтрів на різних довжинах хвиль, щоб створити барвистий остаточний результат.
«Ця точка зору є прикладом того часу, коли наше світило та планети сформувалися всередині схожої пилової молекулярної хмари 4,6 млрд років тому. Сонце у момент утворення не було ізольоване, а вбудоване у схожу величезну туманність з активним зоряним народженням, можливо, навіть більш енергійну та масивну, ніж NGC 1333», — пояснюють вчені Hubble.
Раніше ми повідомляли про те, як була знайдена найстаріша планетарна туманність.
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine