«Хакуто-R» спробує сісти на поверхню Місяця 25 квітня

Приватний японський космічний корабель «Хакуто-R» готується здійснити історичну спробу висадки на Місяць 25 квітня. Посадковий апарат наразі перебуває на орбіті навколо Місяця. Фахівці iSpace обрали дату посадки, яка випадає на вівторок, 25 квітня, о 18:40 за київським часом. Також були обрані альтернативні дати посадки: 26 квітня та 1 й 3 травня.

Японський апарат «Хакуто-R» на орбіті Місяця
Японський апарат «Хакуто-R» на орбіті Місяця. Ілюстрація: iSpace

Космічний корабель «Хакуто-R» стартував у грудні 2022 року на ракеті SpaceX Falcon 9. Наразі зонд перебуває на еліптичній місячній орбіті з периселенієм в 100 км та апоселенієм у 2300 км. Звідти космічний корабель уже зробив кілька приголомшливих зображень.

Маневр посадки

Під час спроби примісячення посадковий модуль виконає гальмівний режим під час максимального зближення, запускаючи головну силову установку для уповільнення та сходу з орбіти.

«Використовуючи серію попередньо встановлених команд, посадковий модуль відрегулює своє положення та зменшить швидкість, щоб здійснити м’яку посадку на поверхню Місяця. Процес триватиме приблизно годину», — прокоментували майбутній маневр в iSpace.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №6 2021 (187)

До товару

Хакуто-R
Знімок Місяця з борту «Хакуто-R»

В iSpace планують вести пряму трансляцію, що дозволить підписникам відстежувати маневр посадки майже в реальному часі. Компанія обрала для своєї мети кратер Атлас, що розташований на південно-східному зовнішньому краю Холодного моря.

Плани на 2024 та 2025 роки

У разі успіху «Хакуто-R» стане першим приватним космічним кораблем, який безпечно сяде на Місяць. Корабель також несе на собі крихітний лунохід «Рашид» від космічного агентства Об’єднаних Арабських Еміратів. Успіх зробить Японію лише четвертою країною, яка здійснить м’яку посадку на Місяць, після Сполучених Штатів, Радянського Союзу та Китаю.

Поки посадка ще не здійснилась, компанія вже працює над своєю другою та третьою місіями на Місяць, орієнтуючись на запуски у 2024 та 2025 роках відповідно.

Раніше Індія з посадковим модулем «Чандраян-2» та ізраїльська компанія SpaceIL із «Берешит» зазнали невдачі у спробах посадки на Місяць у 2019 році.  

За матеріалами Space.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів