Грошей вистачить лише на недорогі марсіанські місії

Вчені впевнені, що в найближче десятиліття грошей вистачить лише на одну велику місію на Червоній планеті. Нею буде програма повернення зразків, які зараз збирає і консервує марсохід Perseverance.

Mars Sample Return залишить мало грошей на інші марсіанські місії
Mars Sample Return залишить мало грошей на інші марсіанські місії. Джерело: Мars.nasa.gov

Місія з повернення марсіанських зразків

19 квітня американські науковці готуються опублікувати новий десятирічний огляд з планетарних наук та астробіології. У ньому вони рекомендуватимуть NASA місії, які з 2023 по 2032 рік варто запустити до того чи іншого небесного тіла.

Минулий подібний огляд був опублікований 2011 року. Зокрема у ньому йшлося про необхідність відправити на Червону планету флагманську місію, яка законсервує для доставлення на Землю зразки порід. NASA реалізувала це завдання в марсоході Perseverance.

Тепер експерти сходяться на думці, що у новому огляді буде тільки одна марсіанська місія такого ж масштабу, як Perseverance. Це буде проєкт з доставлення зібраних цим марсоходом зразків Mars Sample Return (MSR). Марс взагалі зараз у центрі уваги, але навіть за таких умов грошей на другий супердорогий апарат не вистачить.

Недорогі марсіанські місії

Ще один фактор, який може вплинути на відбір американських місій до Червоної планети, — бажання скоріше відправити на неї людину. Чи буде реалізований цей проєкт до 2040 року, ніхто сказати не може, але ресурси на нього почали збирати вже зараз.

Проте це не означає, що MSR стане єдиною марсіанською місією NASA до 2032 року. Просто інші будуть значно дешевшими. Крім того, усе це стосується тільки Марса. На місії до інших планет Сонячної системи це жодним чином не вплине.

Але принаймні одну марсіанську місію вже довелося принести у жертву MSR. Йдеться про апарат для дослідження полярних шапок International Mars Ice Mapper (I-MIM). Його планували запустити у співпраці з Канадою та Японією. Однак із фінансування NASA на 2023 рік цей проєкт уже викреслили. Схоже, що грошей на дослідження кратера Корольов та інших об’єктів на полюсах Марса справді не вистачає.

За матеріалами Spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Американські сенатори вивчають фінансову ситуацію з космічним телескопом Chandra
Китайські астронавти повернулися на Землю після 6 місяців перебування в космосі
Смерть NEOWISE: телескоп NASA упав в Індійський океан
Зерна життя: вчені розкрили таємницю походження давнього зоряного пилу
Космічне світлове шоу: Hubble зазнімкував галактику з надновою
Селфі супутника виявило пошкодження, спричинене загадковим зіткненням
Жодного сліду: Hubble і James Webb не знайшли екзопланет біля Веги
Надпотужний джет чорної діри Центавра А досягає 94% від швидкості світла
Відновлення озонового шару Землі в 2024 році досягло річного максимуму
Супутник побачив результат цунамі в Гренландії