Грандіозне оновлення прискорило марсохід Curiosity

Марсохід Curiosity з 3 по 7 квітня отримав серйозне оновлення програмного забезпечення, яке дозволить роботу рухатися швидше поверхнею Червоної планети та зменшить знос його коліс, що потенційно збільшить тривалість місії. Але це лише дві зі 180 запланованих змін. Це перше значне оновлення програмного забезпечення марсохода з 2016 року. Про успішне оновлення повідомляє NASA.

Perseverance
Марсоходи NASA Curiosity та Perseverance можуть так і не знайти ознак життя на Марсі

Одна з найважливіших змін програмного забезпечення покращила маневреність марсохода. Тепер Curiosity може швидше робити й обробляти зображення поверхні Марса під час автономної навігації на місцевості, що значно економить час.

«Пришвидшення аналізу знімків для автономної навігації означає, що ми витрачатимемо менше часу на простій, а значить споживатимемо менше енергії щодня», — сказав Джонатан Деніс, керівник інженерних операцій Curiosity.

За останні 12 років колеса Curiosity були зношені гострим камінням на Марсі. Команда ровера включила в оновлення програмного забезпечення алгоритм, який дозволить марсоходу змінювати свою швидкість залежно від типу місцевості. Іншими словами, коли з’являються небезпечні камені, марсохід рухатиметься обережно. Це марсіанський еквівалент навігації по пересіченій місцевості.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Серед інших змін у програмному забезпеченні були дві нові команди мобільності, новий спосіб більш легкого переміщення маніпуляторів та щогли марсохода, загальний рефакторинг існуючого коду та шляхи для полегшення майбутніх виправлень програмного забезпечення.

Curiosity приземлився на Марс в 2012 році. Відтоді марсохід досліджує район кратера Гейл на Марсі. Дослідження слідів стародавньої води, метеоритів і дивних скельних утворень є важливою частиною його місії.

Раніше ми повідомляли про те, як Ingenuity отримав оновлення для здійснення 37-го польоту над Марсом.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів