Ingenuity отримав оновлення та здійснив 37-й політ над Марсом

У суботу 17 грудня 2022 року гелікоптер NASA Ingenuity здійснив 37-й успішний політ над поверхнею Марса, який є третім за цей місяць. Короткий переліт був здійснений заради перевірки його нових можливостей після отримання оновлення програмного забезпечення. Сам політ тривав недовго – 55 секунд, а подолана відстань склала 62 метри. Про успішне виконання короткої місії повідомила Лабораторія реактивного руху NASA (JPL).

Гелікоптер NASA Ingenuity
Гелікоптер NASA Ingenuity. Зображення: NASA

Нове програмне забезпечення було дистанційно встановлено на гелікоптер минулого місяця. Нові можливості дозволяють Ingenuity уникати небезпек під час посадки та використовувати цифрові карти висоти для навігації, повідомили члени команди місії.

Смілива місія Ingenuity

Гелікоптер приземлився на дно марсіанського кратера Єзеро в лютому 2021 року разом з марсоходом NASA — Perseverance, який шукає ознаки життя на Червоній планеті та збирає зразки для майбутнього повернення на Землю.

NASA Ingenuity
Марсіанський гелікоптер NASA — Ingenuity зробив цей знімок за допомогою своєї навігаційної камери 17 грудня 2022 року під час свого 37-го польоту на Червону планету. Джерело: NASA/JPL-Caltech

Основна місія Ingenuity полягала в тому, щоб показати, що повітряні дослідження можливі на Марсі, незважаючи на його тонку та дуже розріджену атмосферу, щільність якої складає лише 1% від земної. Вертоліт завершив своє головне завдання, виконавши п’ять успішних польотів навесні 2021 року, а потім перейшов до розширеної місії, у якій він служить розвідником для Perseverance.

Досягнення Ingenuity

Згідно з журналом польотів місії, гелікоптер подолав загалом 7 479 м та протримався в повітрі майже 62 хвилини під час своїх 37 польотів на Марсі. За словами членів команди, ці цифри будуть збільшуватися, оскільки літальний апарат залишається в хорошому стані, а оновлення навіть убезпечить його від неприємностей.

Прототип гелікоптера на основі Ingenuity, який буде збирати зібрані зразки на Марсі у рамках місії Mars Sample Return
Прототип гелікоптера на основі Ingenuity, який буде збирати зразки на Марсі у межах місії Mars Sample Return. Джерело: NASA

Успіх Ingenuity прокладає шлях для майбутніх польотів гелікоптерів на Марсі. JPL розробляє концепції більших, амбітніших марсіанських літальних апаратів, які б, наприклад, збирали наукові дані. У цьому десятилітті NASA планує запустити ще два апарати, схожі на Ingenuity, щоб допомогти доставити зразки Perseverance на Землю у межах місії Mars Sample Return.

Раніше ми повідомляли про те, як на борту Ingenuity опинився неочікуваний «пасажир».

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Невдале дослідження виявило дивну особливість Чумацього Шляху
Наступна місія до Плутона відбудеться не раніше 2050 року
Водні планети на орбітах білих карликів добре підходять для пошуку життя
Телескоп у Південній Америці зазнімкував космічного коропа коі
Астрономи відкрили чотири мінінептуни
Гігантський Магелланів телескоп став на крок ближчий до будівництва
Ракетний ступінь великим планом: японський супутник здійснив історичне зближення з космічним сміттям
Міжзоряний ремонт завершено: Voyager 1 відновив передачу всіх наукових даних
Важливий експеримент: NASA відправила у космос відео та фото з домашніми улюбленцями
Астрономи відкрили у пари зір дивовижні паралельні диски