Ingenuity здійснив новий політ

Лабораторія реактивного руху NASA повідомила про черговий успішний політ апарата Ingenuity. Він став уже 31-м для марсіанського гелікоптера.

31-й політ Ingenuity відбувся 6 вересня. Під час його виконання дрон подолав дистанцію 97 метрів. Тривалість польоту склала 55,6 секунди, максимальна висота — 10 метрів.

Метою нового польоту було переміщення апарата ближче до залишків стародавньої річкової дельти, вивченням якої займається ровер Perseverance. Вона являє собою область шириною кілька кілометрів, заповнену зубчастими скелями, уламками каменів, валунами й піщаними відкладеннями. Фахівці JPL планують використовувати Ingenuity для повітряної розвідки маршруту марсохода та пошуку цілей для майбутніх досліджень.

Варто зазначити, що місія стала першим повноцінним польотом Ingenuity, починаючи з червня 2022 року. Така тривала перерва була викликана приходом зими. Зменшення температури та збільшення запиленості атмосфери призвели до того, що Ingenuity перестало вистачити енергії не просто на польоти, а й навіть на обігрів внутрішніх систем. Це створило ризик того, що Ingenuity може просто не пережити одну з ночівель.

Але невеликому апарату вдалося пережити «темні часи». У міру покращення погоди його сонячні батареї почали виробляти більше енергії. Наприкінці серпня дрон здійснив короткий тестовий «стрибок». Він продемонстрував, що системи апарата працюють у штатному режимі. Як наслідок, керівництво місії ухвалило рішення про його повернення до польотів.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t. me/ustmagazine

Випадкова знахідка підтвердила одну з давніх теорій раннього Всесвіту
Вчені відкрили землеподібну планету на відстані 55 світлових років від нас
Телескоп Chandra шукатиме життя біля найближчих до нас зір
Повернення Starliner на Землю затримується ще на чотири дні
Новий трюк для старого телескопа: Hubble відновив наукові спостереження
В уламку скелі знайшли матеріал із протопланетного диска часів формування Сонячної системи
Кожен із нас — центр Всесвіту: парадокс розширення космосу
Молоді зорі кружляють навколо чорної діри, наче рій бджіл
На краю стародавнього кратера: LRO зазнімкував місце посадки місії «Чан’е-6»
Астронавт відмовився виходити у відкритий космос через «незручний скафандр»