Цю вельми ефектну панораму було отримано шляхом об’єднання трьох знімків, зроблених астронавтом ESA Лукою Пармітано (Luca Parmitano) під час його виходу у відкритий космос у листопаді 2019 року. Зображення демонструє значну частину Міжнародної космічної станції — орбітального форпосту людства, що знаходиться на висоті 400 км над земною поверхнею.
На знімку можна побачити безліч елементів МКС. Серед них — білі радіаторні панелі, що використовуються для охолодження станції, сонячні батареї, що забезпечують орбітальний комплекс електроенергією, і антени системи зв’язку. У лівій частині зображення помітний космічний корабель «Союз», у правій виділяється лабораторний модуль «Кібо», який можна впізнати за нанесеним на корпус японським прапором.
На цей час МКС міцно утримує пальму першості в списку найбільших штучних споруд за межами атмосфери. Її довжина становить 72 м, ширина (з урахуванням фермових конструкцій) — 108 м, об’єм внутрішнього простору — 930 м³, маса — близько 420 тонн. Щоб зібрати станцію, знадобилося понад 30 космічних запусків.
За матеріалами http://www.esa.int