Компанії Firefly Aerospace та Millennium Space Systems готові до випробувань Victus Nox. У будь-який момент від американських військових може надійти сигнал, за яким вони мають протягом 24 годин вивести на задану орбіту супутник.
Запуск протягом 24 годин
Представники компанії Firefly Aerospace, яку колись врятував український бізнесмен Макс Поляков, 30 червня заявили про свою готовність запустити військовий супутник протягом 24 годин. Ще минулого року їх разом із Millennium Space Systems відібрали для випробування за програмою Victus Nox.
Її мета загалом формулюється як «запуск приватною компанією супутника за замовленням Міністерства оборони протягом 24 годин». Хоча насправді програма розбита на кілька етапів із небачено жорсткими строками, які компанії зобов’язуються виконати.
Спочатку за планом з Міністерства оборони має прийти запит на підготовку запуску. Отримавши його, Firefly Aerospace має протягом 60 годин доправити носій та супутник, розроблений Millennium Space Systems, на космодром.
Після цього у будь-який момент від Пентагону має прийти повідомлення з указаними параметрами орбіти. Від цього моменту компанія матиме 24 години на те, аби запустити супутник. А згодом Millennium має протягом ще 48 годин встановити з ним зв’язок.
Як досягається така швидкість
Загалом увесь процес — від подачі команди про підготовку до встановлення зв’язку з апаратом на орбіті — має займати 132 години. Може здатися, що це великий термін. Але досі ніхто не намагався запустити навіть готовий супутник швидше, ніж за кілька тижнів або місяців.
Тож хоча про початок підготовки до випробування оголосили ще минулої осені, про готовність до нього заявили тільки зараз. Весь цей час фахівці Firefly Aerospace використали для тренувань, які включали пакування і доставлення макета супутника до інтеграційного центру Firefly на базі Космічних сил Ванденберг, статичних випробувань та виготовлення всього необхідного.
«Ми встановимо новий стандарт, довівши, що номінальні пускові операції можуть бути завершені за лічені години, а не тижні чи місяці», — сказав Білл Вебер, генеральний директор Firefly Aerospace.
За матеріалами spacenews.com.
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine