ExoMars отримає американський парашут

Десантний модуль апарата ExoMars, найімовірніше, отримає американський парашут, аналогічний до того, який використовували під час посадки ровера Perseverance. Про це повідомив конструктор місії Олексій Іванов під час телеконференції в НВО імені Лавочкіна.

Випробування парашута ExoMars 2020. Джерело: ESA/I.Barel

Проблему з парашутами ExoMars було вперше виявлено під час тестів, проведених у травні та серпні 2019 року. Після першого випробування в тканині куполів утворилися розриви. Другий тест взагалі завершився повною невдачею: через розрив парашута макет десантного модуля розбився під час посадки.

Через ці проблеми інженерам ESA довелося звернутися по допомогу до фахівців Лабораторії реактивного руху (JPL NASA). Після консультацій у конструкцію парашутної системи було внесено зміни. Під час нового випробування, що відбулося восени минулого року, макет десантного модуля вдалося успішно посадити. Проте під час подальшого огляду в тканині парашутів все одно виявилися розриви.

Інженери ухвалили рішення внести нові доопрацювання в конструкцію системи, зокрема — використовувати парашут розробки того самого американського підрядника, який «садив» ровер Perseverance. У червні нинішнього року у Швеції пройдуть нові випробування парашутної системи місії ExoMars. За їхніми підсумками буде ухвалено остаточне рішення про виробника парашута. За словами Олексія Іванова, найімовірніше, вибір буде зроблено на користь американського варіанта, колишній залишиться як запасний.

За матеріалами https://nplus1.ru