Firefly Aerospace опублікувала запис випробування двигуна Reaver

Космічні технології

Компанія Firefly Aerospace опублікувала відеозапис, що демонструє вогневе випробування двигуна Reaver. На відео помітна зміна ударно-хвильової структури газодинамічного струменя двигуна при запуску та зупинці, а також рух фронту полум’я в її прикордонних областях.

The newest addition to the Firefly test site: a high-speed video camera. High speed video reveals new details about critical processes, such as startup and shutdown dynamics. Check out this Reaver engine test we captured on the new cam yesterday! #Firefly #MakingSpaceForEveryone pic.twitter.com/AugUqCzFbR

— Firefly Aerospace (@Firefly_Space) September 6, 2019

Крім того, на сайті компанії з’явився знімок, на якому зображено готовий паливний бак першого ступеня легкої ракети Alpha. Його довжина становить 7,2 м, він виготовлений з композитних матеріалів, укріплених вуглецевим волокном, та вміщує 17 тис. літрів високоочищеного керосину RP-1.

Найближчим часом цей бак буде встановлений на дослідний екземпляр першого ступеня Alpha, після чого інженери компанії розпочнуть його всебічні випробування. Ступінь оснащений чотирма двигунами Reaver, що мають питомий імпульс 295,6 с. В якості палива вони використовують керосин, як окислювач — рідкий кисень.

Ракета Alpha призначена для запуску невеликих апаратів на низькі навколоземні орбіти. Вона може доставити до 1000 кг вантажу на 200-кілометрову та до 630 кг на 550-кілометрову сонячно-синхронну орбіту. Компанія сподівається здійснити перший запуск свого носія вже до кінця цього року. Він має вирушити у космос зі стартового майданчика, розташованого на базі ВПС США Ванденберг у Каліфорнії.