ESA зведе з орбіти супутник Sentinel-1B

Європейське космічне агентство (ESA) визнало неможливість відновлення роботи апарата Sentinel-1B та оголосило про припинення його місії. Тепер організація сконцентрує зусилля на підготовці нового радарного супутника Sentinel-1C з метою його якнайшвидшого запуску.

Аварія Sentinel-1B

Sentinel-1B вирушив на орбіту у квітні 2016 року. 2,2-тонний апарат був оснащений потужним радаром із синтезованою апертурою (SAR-радар), що дозволяло робити знімки Землі у високій роздільній здатності незалежно від часу доби та погодних умов.

Супутник Sentinel-1B (концепт). Джерело: ESA

Разом з апаратом-близнюком Sentinel-1A (він був запущений у 2014 році), Sentinel-1B займався моніторингом земної поверхні. Супутники відстежували появу нових айсбергів, розливи нафти, зміни рослинного покриву та багато іншого. Саме Sentinel-1A зробив перші радарні зображення наслідків недавнього виверження вулкана Хунга у Тихому океані.

23 грудня 2021 року Sentinel-1B пережив серйозну аварію: у нього одночасно вийшли з ладу основна система живлення антени космічного апарата та резервний блок. Це унеможливило подальше використання SAR-радара. Інженери перепробували всі можливі рішення, але, на жаль, дійшли висновку про неможливість відновлення енергопостачання радара. Через це керівництво ESA довелося оголосити про завершення його місії. Оскільки всі інші системи Sentinel-1B функціонують у штатному режимі, інженери вже розпочали підготовку операції сходження його з орбіти.

Заміна Sentinel-1B

Варто зазначити, що у розпорядженні ESA залишається Sentinel-1A. Апарат перебуває у хорошому стані та продовжує виконувати свою місію. Проте, аварія Sentinel-1B стала великим ударом для ESA. Тому агентство хоче якнайшвидше компенсувати цю втрату й запустити новий радарний супутник Sentinel-1C.

Пуск ракети Vega-C. Джерело: Arianespace

Гарна новина полягає в тому, що недавній пуск нової модифікації ракети Vega-C завершився успіхом. Оскільки саме цей носій обраний для виведення Sentinel-1C на орбіту, ESA розраховують запустити супутник вже у другому кварталі 2023 року.

За матеріалами https://www.esa.int

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine