Аварія Sentinel може прискорити запуск нових радарних супутників ESA

23 грудня радарний супутник Sentinel-1B, що належить ESA, припинив спостереження через збій. Незабаром після цього керівництво проєкту повідомило, що планує відновити роботу апарата впродовж двох тижнів. Але, на жаль, ситуація виявилася набагато складнішою, ніж передбачалося спочатку.

Супутник Sentinel-1 (концепт). Джерело: ESA

На пресконференції, що відбулася 18 січня, генеральний директор ESA Йозеф Ашбахер повідомив про те, що у Sentinel-1B одночасно вийшли з ладу основна система живлення антени космічного апарата та резервний блок. Інженерам так і не вдалося з’ясувати, що саме спричинило аварію. Але, у будь-якому разі, враховуючи тяжкість ситуації, ESA не може назвати навіть приблизних термінів відновлення роботи апарата. Ймовірно, несправність вже не вдасться усунути.

Sentinel-1B був запущений у квітні 2016 року. Разом з апаратом-близнюком Sentinel-1A він займався моніторингом земної поверхні. Супутники відстежували появу нових айсбергів, розливи нафти, зміни рослинного покриву тощо. Саме Sentinel-1A зробив перші радарні зображення наслідків недавнього виверження вулкана Хунга у Тихому океані.

Приклад знімка радарного супутника Sentinel-1. Джерело: ESA

Зважаючи на те, що знімки Sentinel-1 мали дуже великий попит, керівництво ESA розглядає можливість почати купувати їх в однієї з комерційних компаній, щоб компенсувати втрату апарата. Що стосується довгострокових перспектив, то агентство може прискорити розробку нових радарних супутників Sentinel-1C та Sentinel-1D. Перший з них планували відправити в космос у середині 2023 року. Інженери ESA почали вивчати варіанти прискорення запуску цього апарата.

Нагадаємо, що недавно американські фахівці опублікували результати розслідування руйнування китайського метеосупутника YUNHAI 1-02. Вони дійшли висновку, що причиною аварії стало його зіткнення з фрагментом космічного сміття.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine