ESA проведе конкурс космічних коктейлів

Європейське космічне агентство проведе конкурс Space Juice на найкращий рецепт коктейлю, створеного на честь місії JUICE (JUpiter ICy moons Explorer). Його переможець отримає запрошення до німецького Дармштадта. Там він зможе відвідати організовані ESA заходи, присвячені запуску апарата.

Логотип конкурсу Space Juice. Джерело: ESA

JUICE вирушить у космос у квітні 2023 року. Він стане найскладнішою та найдорожчою міжпланетною місією, коли-небудь запущеною ESA у міжпланетний простір. Основними цілями апарата стануть Ганімед, Європа та Каллісто — три крижані супутники Юпітера, під поверхнями яких ховаються величезні океани.

З метою популяризації майбутньої події ESA вирішило провести конкурс. Оскільки абревіатуру місії можна перекласти як «сік», вибір агентства впав на коктейлі. Учасники конкурсу змагатимуться у виготовленні коктейлів, які найкраще передавали б суть місії. За словами представників ESA, його учасники можуть черпати натхнення із кремових завихрень атмосфери Юпітера, з багатошарової структури крижаних супутників або необхідних для успіху польоту складних операцій.

Станція JUICE в уявленні художника. Джерело: ESA/ATG medialab; Jupiter: NASA/ESA/J. Nichols (University of Leicester); Ganymede: NASA/JPL; Io: NASA/JPL/University of Arizona; Callisto and Europa: NASA/JPL/DLR  

Конкурс проводитиметься з 2 до 31 січня. У ньому зможуть взяти участь жителі країн-членів ESA, що досягли 18 років, а також держав, які є його асоційованими учасниками.

Для того, щоб подати заявку, учасники повинні будуть заповнити форму на сайті та вказати в ній посилання на пост у своїх соцмережах зі знімком чи відеозаписом готового коктейлю та поясненням, яким чином його інгредієнти відображають суть місії. Рецепт може включати фруктові/овочеві соки, креми, каву, газовані напої, харчові барвники, сиропи, соломинки, лід, декоративні фрукти й т. і. Використання алкоголю не допускається.

Переможці будуть обрані 28 лютого. Автор кращого рецепту отримає запрошення до Дармштадту, де зможе відвідати, присвячені місії урочисті заходи та переглянути її запуск у ЦУП. До дев’яти фіналістів отримають фірмові сумки від ESA із сувенірною атрибутикою.

За матеріалами https://www.esa.int

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine