Британський професор фізики та телеведучий BBC Браян Кокс висвітлив деякі дивовижні факти та цифри, які існують у нашому Всесвіті.
«Якби існувала Книга рекордів Гіннеса «Всесвіт», ви були б дуже вражені найдивовижнішими речами у космосі», — пояснює Браян Кокс у новому відео, опублікованому цього тижня.
Перебираючи довгий список захопливих космічних рекордів, Кокс починає з «найважчого компактного об’єкта», який є надмасивною чорною дірою, одна з яких була зафіксована космічним телескопом NASA Spitzer три роки тому. M87* у центрі велетенської еліптичної галактики NGC 4486, як відомо, розташована на відстані 55 млн світлових років від Землі й має масу більшу за Сонце в шість мільярдів разів. Чорна діра також могла б увійти в Книгу рекордів як найперша, яку вдалося сфотографувати в неймовірних деталях. Хоча дехто не згодний із цим.
Відповідаючи на запитання про найдальшу підтверджену галактику, фізик назвав Glass-z13. Вона розташована на відстані приблизно 13,4 млрд світлових років. Тому ми бачимо цю галактику такою, якою вона була лише через 300 млн років після Великого вибуху. Але з урахуванням розширення Всесвіту Glass-z13 перебуває вже на відстані трохи більше 33 млрд світлових років від Землі.
Далека галактика була виявлена космічним телескопом James Webb, який сам побив свій власний рекорд, оскільки став найчіткішим телескопом такого типу з коли-небудь створених. З моменту початку роботи влітку цього року Webb вже встиг передати на Землю чудові зображення Всесвіту в неймовірних деталях.
Як зазначає Кокс, астрономи та вчені постійно роблять нові відкриття за допомогою дедалі потужнішого обладнання. А найновітніший космічний телескоп James Webb ще вразить нас більш дивовижними рекордами. Нам треба просто не припиняти вдивлятися у глибину темного та загадкового Всесвіту.
Раніше ми повідомляли про те, як вчені знайшли об’єкт із найпотужнішим магнітним полем у Всесвіті.
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t. me/ustmagazine