EarthCARE розправив крила

Фахівці випробувального центру ESTEC у Нідерландах успішно розгорнули сонячну батарею супутника EarthCARE. Найближчим часом вони розпочнуть нову серію тестів, під час яких перевірять здатність апарата витримувати пускові вібрації та температурні перепади.

Основні завдання місії EarthCARE

EarthCARE (Earth Clouds, Aerosols and Radiation Explorer) є спільним європейсько-японським проєктом, що реалізується в межах програми Earth Explorer Programme. Основною метою місії є вивчення хмар та аерозолів у земній атмосфері. Зібрані супутником дані мають дати вченим відповіді на низку питань, що їх давно цікавлять. Наприклад, про роль хмар і аерозолів у відбиванні назад у космос сонячного світла, а також утримання інфрачервоного випромінювання, що випускається Землею. Тонкий баланс між цими двома величинами дозволяє нашій планеті підтримувати стабільний температурний режим.

Супутник EarthCARE (концепт). Джерело: ESA

Для виконання поставлених завдань EarthCARE буде оснащений комплектом з чотирьох наукових приладів, що включають атмосферний лідар, доплерівський радар для вивчення хмар, мультиспектральну камеру та радіометр. Прилади отримуватимуть енергію від 11-метрової сонячної батареї. Через великі габарити вона буде складена під час запуску і розгорнута після того, як супутник вийде на цільову 400-кілометрову сонячно-синхронну орбіту.

Успішне розгортання сонячної батареї

Після завершення складання EarthCARE було доставлено до ESTEC — найбільшого в Європі випробувального центру для космічної техніки. У межах першого тесту інженери перевірили механізм розкриття сонячної батареї. Щоб компенсувати вплив земної гравітації, для утримання її елементів використовувалися троси. Випробування завершилося успіхом.

Сонячна батарея супутника EarthCARE у розгорнутому стані. Джерело: ESA-M. Cowan

Наступним кроком стане серія вібраційних та термовакуумних тестів. Перші перевірять здатність апарата витримати вібрації, що виникнуть під час його запуску. Другі засвідчать його здатність витримати температурні перепади у безповітряному просторі.

Запуск EarthCARE очікується у вересні 2023 року. Спочатку для цієї місії планувалося використати ракету «Союз». Але після розриву відносин з росією ESA доведеться скористатися іншим носієм. Швидше за все, для запуску EarthCARE буде використана нова ракета Ariane 6.

За матеріалами https://www.esa.int

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Космічні пригоди незалежної України: 7 найкращих письменників-фантастів
Ухилилася від кулі: запуск ракети Vulcan мало не завершився аварією
James Webb розкрив хімічну загадку на супутнику Плутона
Залишені на Землі астронавти Crew-9 засмутилися поступкою своїх місць екіпажу Starliner
Екзоастероїди: астроентузіасти допоможуть знайти залишки планетних систем біля мертвих зір
Астрономи відкрили потрійну систему з рекордно малим періодом обертання
Астероїди можуть стати їжею в майбутніх міжпланетних місіях
На Сонці стався найпотужніший спалах цього циклу
Космічна рулетка: чи переживе комета C/2024 S1 (ATLAS) зустріч із Сонцем
Вчені відкрили супернептун