Перший запуск Ariane 6 перенесений на 2023 рік

Дебютний запуск нової ракети Ariane 6 перенесений з кінця 2022 року на 2023 рік. Про це повідомив генеральний директор Європейської космічної агенції (ESA) Йозеф Ашбахер.

Ракета Ariane 6 (модифікації Ariane 64 та Ariane 62) в уявленні художника. Джерело: ESA

Ракета Ariane 6 має стати основною робочою конячкою ESA та пускового оператора Arianespace на це десятиліття. Вона буде випускатися у двох основних версіях Ariane 62 та Ariane 64 оснащених, відповідно, двома та чотирма твердопаливними прискорювачами. Ariane 62 зможе виводити до 10,3 тонни вантажу на низьку навколоземну орбіту (ННО) та до 5 тонн на геоперехідну, Ariane 64 — до 21,6 тонни на ННО та до 11,5 тонни на геоперехідну. Новий носій має замінити ракети «Союз» та Ariane 5.

Спочатку дебют Ariane 6 мав відбутися ще 2022 року. Однак, складнощі з виготовленням різних компонентів ракети та наслідки пандемії коронавірусу COVID-19 призвели до того, що дата першого польоту ракети кілька разів змінювалась. Ще кілька тижнів тому представники Arianespace заявляли про те, що запуск Ariane 6 відбудеться наприкінці 2022 року. Але, судячи зі слів Йозефа Ашбахера, тепер він буде перенесений на 2023 рік. Поки що Arianespace ніяк не прокоментували причину нового перенесення.

Ariane 6 не єдина нова європейська ракета, яка дебютує найближчим часом. 7 липня з космодрому Куру має відбутися перший запуск Vega C. Це нова модифікація легкої ракети Vega, яка може виводити до двох тонн вантажу на орбіту. На її верхньому ступені встановлений український двигун РД-843.

Нагадаємо, що недавно Arianespace отримала від Amazon замовлення на 18 ракет Ariane 6. Вони будуть використані для запуску супутників системи глобального супутникового інтернету Kuiper. Це найбільший контракт в історії компанії.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine