JUICE прибув до випробувального центру

Міжпланетний апарат JUICE прибув до випробувального центру ESTEC, розташованого в нідерландському місті Нордвейк. Вже найближчим часом він буде направлений в LSS (Large Space Simulator) — найбільшу в Європі вакуумну камеру. Вона має циліндричну конструкцію заввишки 15 м і діаметром основи 10 м.

Апарат JUICE у випроувальному центрі ESTEC. Джерело: ESA

JUICE проведе в LSS кілька тижнів. Там зонд пройде серію термальних випробувань на витримку температурних коливань, які виникнуть під час його перебування у міжпланетному просторі. Для цього стінки камери будуть охолоджені за допомогою рідкого азоту, а потужні ксенонові лампи симулюватимуть нагрівання поверхні апарата сонячними променями.

Тести в ESTEC триватимуть до липня, після чого JUICE переправлять до випробувального центру в Тулузі. Там його переведуть у польотну конфігурацію та проведуть фінальну серію випробувань, що включають перевірку електромагнітної сумісності бортових систем, а також тести на розгортання різних компонентів.

Після успішного завершення випробувань апарат буде доставлений на космодром Куру у Французькій Гвіані та підготовлений до запуску, який має відбутися у червні 2022 року.

За матеріалами: https://www.esa.int