Доказів не знайшов: ексголова «Роскосмосу» не вірить у висадку астронавтів на Місяці

Колишній голова російської космічної корпорації «Роскосмос» Дмитро Рогозін вчергове довів свою неймовірну некомпетентність. Ексголова, якого торік звільнили з посади директора космічної програми країни, тепер використовує Telegram, де полюбляє занурюватись у конспірологію. На днях він поставив під сумнів той факт, що NASA під час програми Apollo висадила десяток астронавтів на Місяць понад пів століття тому, повідомляє Ars Technica.

Місячна змова - одна з найпопулярніших теорій змов
Місячна змова одна з найпопулярніших теорій змов

Згідно з публікацією Рогозіна, він попросив «Роскосмос» надати документальні докази перебування американців на Місяці. За його словами, попри всі зусилля, перебуваючи на посту голови агенції, він не знайшов жодних доказів. Навіть коментарі космонавта Олексія Леонова щодо дійсності місії NASA він просто висміяв.

«Знаєте, яку відповідь я отримав? Книжку «Підкорення астронавтами Місяця» з коментарями космонавта Леонова, що вони там були, оскільки вони йому самі про це розповіли!» — пише він.

Зухвалі коментарі Рогозіна демонструють його схильність до популярних теорій змов, які зберігаються серед різного роду прихильників антинауковості та є індикатором недалекоглядності, яка притаманна панівній верхівці російської еліти. Одна з найпопулярніших — таємна змова навколо висадки людей на Місяці.

Безліч доказів

Але Радянський Союз пильно стежив за висадкою астронавтів, перехоплюючи космічні перемовини Ніла Армстронга і Базза Олдріна, коли вони робили свої історичні перші кроки ще в 1969 році. Це означає, що росія має багато беззаперечних та детально задокументованих доказів висадки людей на Місяці, які зберігаються в архівах. Рогозіну достатньо було просто з ними ознайомитися.

Ба більше, СРСР навіть мав власну ракету Н-1 із космічним кораблем, тож планувалося висадитися на Місяці раніше за американців. Але через недоліки у конструкції жоден із чотирьох польотів не був вдалим, тому союзна місячна програма була закрита в 1974 році.

Однак гора доказів не справила достатнього враження на цього конкретного члена найближчого оточення путіна. Рогозін за ці роки нажив собі багато ворогів своєю агресивною поведінкою. Минулого року він навіть погрожував збити Міжнародну космічну станцію над територією США. Під час свого перебування на посаді він також стверджував, що росія незабаром відокремить свої модулі від МКС, але пізніше країна погодилася співпрацювати зі своїми міжнародними партнерами до припинення роботи станції в 2030 році.

Раніше ми повідомляли про те, як Рогозін обіцяв помститися гаубиці, з якої його поранили.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Як у ранній Сонячній системі були розподілені метали
Земна атмосфера здатна захистити нас від близького спалаху наднової
Вони серед нас: вчені Гарварду припускають, що прибульці маскуються під людей
NASA витратить 19,5 млн доларів на запуск фальшивої зірки
Марсохід Perseverance доїхав до Світлого янгола
Подорож до Марса ціною нирок: організм людини не витримає міжпланетний переліт
В Англії екоактивісти облили фарбою стародавню обсерваторію
Кратери та іржа: TGO зазнімкував багату на метали ділянку на Марсі
Темою міжнародного хакатону NASA у 2024 році стане Сонце
Червоні та коричневі карлики: Дуже Великий телескоп знайшов приховані супутники яскравих зір