«Данурі» побачив рух каменю на зворотному боці Місяця

Південнокорейський космічний апарат Korean Pathfinder Lunar Orbiter (KPLO), який отримав назву «Данурі», зазнімкував бічні стіни та дно кратера Шеклтон, який розташований на зворотному боці Місяця.

Кратер Шеклтон
Перше зображення ShadowCam з орбіти показує постійно затінену стіну та дно кратера Шеклтон в раніше небачених деталях. Фото: NASA/KARI/ ShadowCam

Зображення показує кратер у безпрецедентних деталях, освітлюючи області, які раніше було складно розгледіти під час спостережень за допомогою Lunar Reconnaissance Orbiter від NASA. Зображення «Данурі» демонструє неймовірну кількість деталей, зокрема слід, залишений 5-метровим каменем після скочування по стіні кратера, як видно на світлині.

Валун
Стрілка на світлині вказує на доріжку, яку залишив 5-метровий валун, що скотився по стіні кратера Шеклтон. Фото: NASA/KARI/ ShadowCam

ShadowCam

Південнокорейський орбітальний апарат стартував на ракеті Falcon 9 у серпні та офіційно вийшов на місячну орбіту в грудні 2022 року. Надзвичайно чутлива камера під назвою ShadowCam, створена NASA, є одним із шести інструментів, прикріплених до орбітального апарата. Її чутливість дозволяє розгледіти об’єкти, що ховаються у довгих тінях на зворотному боці Місяця. Це вдалося зробити завдяки використанню відбитого світла, що відбивається від топографічних об’єктів поблизу, а також неймовірно чутливого датчика зображення.

«Полюси Місяця перебувають у постійному стані від світанку до сутінків, а Сонце ніколи не піднімається вище горизонту. Як наслідок, області поблизу полюсів ніколи не отримують прямого сонячного освітлення», — пише у своєму блозі Марк Робінсон з Університету штату Аризона, головний дослідник ShadowCam.

За словами Робінсона, ShadowCam оцінюватиме місцевість для майбутньої місії NASA Volatiles Investigating Polar Exploration Rover (VIPER) і спостерігатиме, як вона змінюється з часом або сезоном.

Раніше ми повідомляли про те, що Draper відправить місію на зворотний бік Місяця.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine