D-Orbit замовила запуск німецької ракети

Німецький аерокосмічний стартап Isar Aerospace оголосив про укладання пускового контракту з італійською компанією D-Orbit. У межах угоди, побудована Isar Aerospace ракета, виведе на орбіту супутниковий буксир ION.

Ракета Spectrum
Ракета Spectrum (концепт). Джерело: Isar Aerospace

Isar Aerospace була заснована у 2018 році. Основним напрямом діяльності підприємства є розробка двоступеневої ракети Spectrum. Вона зможе виводити до 700 кг корисного навантаження на сонячно-синхронні орбіти. Місцем запуску нового носія стане космопорт Аннейя, розташований на однойменному норвезькому острові. У 2021 році Isar Aerospace підписала контракт на 20-річну оренду пускового майданчика.

Щодо D-Orbit, то вона спеціалізується на космічних логістичних послугах. Створений спеціалістами супутниковий буксир ION, призначений для виведення корисних навантажень замовників на задані орбіти. Апарат здатний нести на своєму борту кілька малих супутників.

Isar Aerospace і D-Orbit не розкрили суму угоди та подробиць майбутньої місії. Повідомляється лише, що запуск ION відбудеться не раніше 2023 року.

Минулого року Isar Aerospace також здобула 11-мільйонну нагороду від ESA та Німецького центру авіації та космонавтики. Натомість вона надала німецькому уряду можливість розмістити до 150 кг корисного навантаження на борту двох перших ракет Spectrum.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine