Чим є блакитні плями, які астронавт зазнімкував з орбіти?

У 2021 році астронавт на борту Міжнародної космічної станції сфотографував дві блакитні плями над Південнокитайським морем. Нині NASA опублікувала цей знімок із коментарями про те, що саме ми бачимо на ньому.

Блакитні плями, зняті з борту МКС
Блакитні плями над Південнокитайським морем. Джерело: NASA Earth Obsrvatory

Дивне спостереження з МКС

Часто у ЗМІ з’являються повідомлення про дивні речі, які астронавти бачать з Міжнародної космічної станції (МКС). Інколи вони виявляються цілком земними жахіттями. Інші ж значно загадковіші, але, зрештою, і їм знаходяться раціональні пояснення.

30 жовтня 2021 року астронавт зробив з борту МКС світлину двох блакитних плям в атмосфері над Південнокитайським морем. 9 жовтня 2022 року NASA опублікувала цю світлину й одразу ж повідомила, що вони пояснюються двома незалежними одне від одного явищами.

Чим насправді є блакитні плями

Пляма у нижній частині світлини насправді є велетенським розрядом блискавки, який стався десь над Сіамською затокою. Це атмосферне явище може досягати сотень кілометрів завдовжки. Випадок, зафіксований на фото, не був рекордного розміру, але відбувся в особливих умовах.

Розряд стався у місці, де хмари розійшлися вусібіч, утворивши щось схоже на кратер. І саме стіни цієї недовговічної атмосферної структури висвітила блискавка. У результаті астронавт побачив просто велетенську і дуже химерну пляму.

Пляма ж у правій частині світлини насправді є сонячним світлом, що відбилося від Місяця, який у цей час перебував під певним кутом до МКС. У результаті цього світло відбилося від крихітних частинок в атмосфері та утворило пляму з нечітким ореолом.

Чому плями блакитні

Найбільше питань може виникнути щодо блакитного кольору плям. Але тут усе достатньо просто. Саме короткі хвилі синього кольору розсіюються атмосферою Землі найлегше. Цим пояснюється блакитний колір неба.

Хоча деякі явища, такі як заломлення світла, можуть продукувати інші кольори. І це добре видно на тій самій світлині. Саме цим явищем пояснюється помаранчевий ореол, який повторює окружність Землі у верхній частині знімка.

За матеріалами www.space.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Американські сенатори вивчають фінансову ситуацію з космічним телескопом Chandra
Китайські астронавти повернулися на Землю після 6 місяців перебування в космосі
Смерть NEOWISE: телескоп NASA упав в Індійський океан
Зерна життя: вчені розкрили таємницю походження давнього зоряного пилу
Космічне світлове шоу: Hubble зазнімкував галактику з надновою
Селфі супутника виявило пошкодження, спричинене загадковим зіткненням
Жодного сліду: Hubble і James Webb не знайшли екзопланет біля Веги
Надпотужний джет чорної діри Центавра А досягає 94% від швидкості світла
Відновлення озонового шару Землі в 2024 році досягло річного максимуму
Супутник побачив результат цунамі в Гренландії