Чому NASA суворо забороняє астронавткам вагітніти у космосі

Секс у космосі — це захоплива тема для фантастики, але не для NASA. В інтерв’ю The Daily Beast експерти з космічної охорони здоров’я обговорили офіційну політику аерокосмічної адміністрації щодо суворої заборони сексуальних стосунків та зачаття на орбіті — і це не безпідставно.

У чому небезпека вагітності у космосі?
У чому небезпека вагітності у космосі?

Згідно з інтерв’ю, NASA стурбована тим, що хтось може завагітніти в космосі. Така безвідповідальність може негативно позначитись на репродуктивному здоров’ї жінки та благополуччі плоду в середовищі з мікрогравітацією. Це є головною причиною заборони.

Експерименти на орбіті показали обмежений успіх з потомством у безхребетних і комах. Але дослідження з більшими тваринами не проводились. Хоча, за словами експертки з космічної медицини Дженніфер Фогарті, з анатомічної та біологічної точок зору, зачаття людини у космосі абсолютно можливе. Але є серйозні ризики, що мікрогравітація та радіація можуть сильно пошкодити та навіть убити плід.

Згубний вплив мікрогравітації та радіації

Насправді ми досі мало знаємо про те, як навколоземний простір впливає на дорослі людські тіла. Але відомі дані свідчать про те, що в цілому космос є досить небезпечним місцем для здоров’я людини. Вплив мікрогравітації сильно позначається на астронавтах, особливо під час довгострокових місій: люди втрачають м’язову тканину, а їхні кістки — міцність. Мікрогравітація навіть впливає на кровообіг, але у цьому є й позитивний момент, який може допомогти у сексі на орбіті.

«Колишній астронавт NASA Майк Маллейн офіційно заявив, що під час місій він прокидався від ерекції, яка могла «просвердлити криптоніт», — розповів дослідник Інституту Кінсі та космічний сексолог Саймон Дюбе.

Інженер NASA Джонатан Міллер, який працював з агентством понад 30 років, пояснив про особливі труднощі сексу в умовах мікрогравітації. Він вважає, що секс у космосі сильно переоцінюють, бо насправді такий акт зробити дуже важко через неможливість бути наодинці, кількість позицій зменшується майже втричі, а пара постійно мала б знаходити точки опори.

Раніше ми повідомляли про те, як астронавти МКС рятують життя на орбіті.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine