CASC планує здійснити понад 40 запусків у 2021 році

Китайська аерокосмічна науково-технічна корпорація (CASC) має намір здійснити в нинішньому році понад 40 орбітальних запусків. Про це йдеться у пресрелізі організації. Найважливішою космічною місією 2021 року має стати запуск 20-тонного модуля «Тяньхе», запланований на літо. Для нього буде залучено найпотужніший китайський носій «Чанчжен-5B».

Запуск «Чанчжен-5В». Джерело: weibo.com

«Тяньхе» стане базовим блоком нової китайської орбітальної станції. Після виведення на орбіту до нього вирушать два космічні кораблі: вантажний «Тяньчжоу-2» і «Шеньчжоу-12» із трьома тайконавтами, який стане першою пілотованою місією КНР з 2016 року. Також фахівці CASC продовжать роботу зі створення двох лабораторних модулів для орбітального комплексу. Їх збираються запустити у 2022-2023 роках.

Але плани CASC не обмежуються лише пілотованою програмою. Організація також займатиметься обслуговуванням низки національних науково-технічних проєктів. Серед них — запуски метеосупутників, апаратів ДЗЗ і навігаційної системи «Бейдоу», а також різні місії для потреб військових. Крім того, китайське аерокосмічне відомство займеться супроводом апарата «Тяньвень-1», який досягне Марса вже в лютому, а в травні висадить на марсіанську поверхню ровер.

Варто зазначити, що з 39 орбітальних запусків, виконаних з території КНР торік, 34 були організовані CASC. Отже, наразі вона є найактивнішим пусковим оператором у світі. Друге місце посідає компанія SpaceX, яка здійснила 2020 року 25 запусків.

За матеріалами https://spacenews.com

Довжиною в 140 Чумацьких Шляхів: знайдено найбільший джет чорної діри
Новий метод дозволив знайти сотні залишків наднових
Нова космічна програма Індії: повернення місячного ґрунту, місія до Венери та багаторазова ракета
Перлина в космічному океані: місія JUICE зазнімкувала Землю з відстані в п’ять мільйонів кілометрів
Розсекречені результати радіаційного опромінення всередині капсули Orion
Космічний танок: зіткнення галактик Arp 107 очима James Webb
У ранньому Всесвіті знайшли більше чорних дір, ніж очікували
Вчені знайшли припливно-пульсуючу зорю
Загадкове червоне світіння на Землі потрапило на космічний таймлапс
Автобус для наступника Hubble: NASA підготувала «транспорт» для нового космічного телескопа