Будувати чи купувати? Вибір користувачів супутників

Минулого року великі компанії почати будувати свої власні супутники та угрупування. Причому створюють вони їх власними силами. Однак чи завжди це виправдано?

Cупутники  OneWeb  — приклад власної розробки
Cупутники OneWeb — приклад власної розробки. Джерело: Courtesy of OneWeb

Компанії будують власні супутники

Останніми роками частка супутникових угрупувань, які побудовані самими компаніями, що їх експлуатують, зросла з 32 до 43 відсотків. Про це на Симпозіумі малих супутників розповів аналітик Бред Гренді. Такий вибір компаній переважно продиктований бажанням зберегти інтелектуальну власність та повністю контролювати процес розробки. Так вони можуть бути впевненими у досягненні цілей.

Великі «сузір’я» супутників, такі як Project Kuiper від Amazon, Kepler Communications, OneWeb та SpaceX Starlink, використовуються власними ж виробниками. На противагу їм компанія Telesat для створення угрупування обрала Thales Alenia Space.

The Airbus, що зараз будує по два супутники для системи OneWeb на добу, не тільки робить усе сам, але й активно шукає, кому б продати свою продукцію. З іншого боку, у галузі спостереження за Землею не все так однозначно. Все більше фірм віддають розробку сателітів на аутсорс. Але найбільші компанії цього сектора — Planet, Satellogic та Spire Global — продовжують будувати власні апарати.

Будувати чи купувати?

Вибір компаній, які вирішили самі розробляти супутники, є неоднозначним. Часто буває так, що своє рішення вони з часом змінюють. Запустивши перші десять власних супутників, вони стикаються з необхідністю створити наступну їхню модифікацію. І тоді перед ними постає вибір: будувати додаткові потужності або звернутися до спеціалізованої компанії.

На думку експертів, вибір компаній має базуватися на їхніх фінансових можливостях та очікуваннях. Принаймні вертикально інтегровані виробники супутників, такі як Tyvak та Millennium Space Systems, завжди готові стати у пригоді. Як заявляють їхні представники, що були присутні на тому ж симпозіумі, виробництва створені максимально гнучкими. Вони здатні швидко пристосовуватися до тієї продукції, яка потрібна замовнику.

За матеріалами spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine