Британська компанія випустить смартфон, здатний напряму зв’язуватися з супутниками

Британська компанія Bullitt обіцяє на початку 2023 року випустити смартфон, який зможе напряму під’єднуватися до супутників на орбіті без зовнішньої антени. Це дасть змогу обмінюватися текстовими повідомленнями незалежно від того, чи працюють наземні передавачі.

Смартфон Bullitt
Смартфон Bullitt. Джерело: Bullitt

Смартфон, що зв’язується з супутником

Британська компанія Bullitt спеціалізується на випуску смартфонів підвищеної потужності. 29 листопада її співзасновник Річард Вортон оголосив, що на початку 2023 року вона випустить на ринок смартфон, який зможе зв’язуватися з супутниками, коли передавачі на Землі не працюють, і для цього не знадобиться зовнішня антена.

Останні 18 місяців Bullitt разом із MediaTek працювали над створенням чипа, який забезпечить такий зв’язок, і, нарешті, завершили його. За словами Вортона, користувачі нових телефонів зможуть де завгодно обмінюватися текстовими повідомленнями. Крім того, їм буде доступна служба екстреного виклику допомоги, на кшталт тієї, що 15 листопада продемонструвала Apple.

Поки що компанія не повідомляє, які саме супутники забезпечуватимуть цей сервіс. Та й зовнішній вигляд смартфона стане відомим тільки на виставці, що відбудеться в січні. Але вже оголошено, що спочатку сервіс буде доступний у Європі та Північній Америці, а потім пошириться й на інші регіони.

Перегони за супутниковим зв’язком

Створення смартфона, здатного напряму встановлювати з’єднання через супутник без зовнішніх пристроїв, стало головним трендом на ринку мобільного зв’язку у світі. Про повноцінний обмін аудіо- та відеотрафіком поки що не йдеться. Успіхом буде вважатися система, здатна передавати короткі текстові повідомлення.

Супутникові компанії та мобільні оператори зараз зайняті реалізацією цього задуму. Першою створити готовий комерційний продукт змогла Apple. Хоча у них обмін повідомленнями можливий тільки між телефонами, випущеними цією компанією. А відправлення повідомлення займає від 15 секунд до 3 хвилин.

Bullitt переконує, що її система дозволить відправляти повідомлення впродовж 10 секунд і зв’язуватися можна буде з будь-яким телефоном, що використовує супутниковий зв’язок. Компанія вже провела відповідні випробування ще у жовтні.

Конкурент із Каліфорнії

Компаній, які йдуть шляхом створення чипа, що забезпечує зв’язок із супутниками, чимало. Наприклад, каліфорнійський стартап eSAT Global розробляє чип, що забезпечує прямий доступ до супутників на геосинхронній орбіті.

Зараз ця компанія веде перемовини з виробниками мобільних телефонів про застосування цих чипів у їхній продукції. eSAT Global обіцяють, що вони зможуть використовувати можливості супутників Yahsat та Inmarsat, які зараз не використовуються.

Але взагалі серед розробників подібних рішень немає одностайності щодо того, чи треба використовувати супутники на геосинхронній орбіті, чи апарати на низькій навколоземній орбіті. Перші практично завжди перебувають у зоні досяжності, але їхня пропускна здатність досить низька.

Супутники на низькій навколоземній орбіті забезпечують значно кращу якість, але вони пролітають над певним місцем достатньо рідко. Але якщо таких апаратів буде дуже багато, то їхнє застосування стане значно кращим рішенням, ніж використання геостаціонарних сателітів.

За матеріалами Spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Перший в історії дерев’яний супутник полетів у космос
Чорна діра поглинає матерію у 40 разів швидше можливого
Індія відклала перший пілотований політ космічного корабля «Гаганьян»
SpaceX готується до небезпечного маневру дозаправлення двох Starship у космосі
В очікуванні рекорду: сонячний зонд Parker готується до останньої зустрічі з Венерою
Американські сенатори вивчають фінансову ситуацію з космічним телескопом Chandra
Китайські астронавти повернулися на Землю після 6 місяців перебування в космосі
Смерть NEOWISE: телескоп NASA упав в Індійський океан
Зерна життя: вчені розкрили таємницю походження давнього зоряного пилу
Космічне світлове шоу: Hubble зазнімкував галактику з надновою