Boeing проти Virgin Galactic: невдале партнерство довело до суду

Компанія Boeing подала позов до суду проти Virgin Galactic через порушення комерційної таємниці. Boeing вимагає заборони на використання даних, отриманих після укладення договору про співпрацю в 2022 році, який порушила Virgin Galactic. Boeing звинувачує компанію Річарда Бренсона у використанні комерційних таємниць, які також належали дочірній компанії Aurora Flight Sciences.

Boeing
Boeing звинувачує Virgin Galactic в недобросовісному партнерстві. Фото: Boeing

У липні 2022 року Virgin Galactic уклала угоду з Aurora для розробки нового літака-носія. Велетенський літак-носій мав би підіймати космоплан на висоту 13,6 км для подальшого розгону в політ до межі з космосом. Компанія також працювала над новим космопланом Delta для туристичних польотів. Перші льотні випробування космічного літака Delta заплановані на 2025-й, а комерційні польоти — на 2026 рік.

У позові стверджується, що Virgin Galactic зберегла інтелектуальну власність, пов’язану з розробкою літака-носія, відмовившись виконати контрактну обіцянку знищити два набори комерційних таємниць.

SpaceShipTwo прикріплений до літака-носія WhiteKnightTwo. Джерело: Virgin Galactic

«Boeing витратив десятиліття на розробку, випробування та будівництво літальних апаратів. Тривале, несанкціоноване утримання та використання Virgin Galactic комерційних таємниць для розробки нового літака-носія навмисно позбавляє Boeing та Aurora їхніх виключних прав власності та завдає непоправної шкоди через ризик розголошення іншим конкурентам. Це несе ризики розголосу інформації, яка більше не може зберігати свій секретний статус», — йдеться у скарзі.

Представник Virgin Galactic запевнив, що компанія захищатиме себе і не погоджується із заявою Boeing.

Космічна компанія Річарда Бренсона вже запустила комерційні польоти. Virgin Galactic планує збільшити свій прибуток від туристичних польотів після введення в експлуатацію нового космоплану Delta. Кожен політ може приносити близько 2,3 млн доларів прибутку. Delta стартуватиме з носія Eve. Але Virgin Galactic планує збільшити кількість суборбітальних польотів, тому новий та більш потужний материнський корабель став би у пригоді.

Раніше ми повідомляли про те, як літак-носій Virgin Galactic зазнав пошкоджень під час польоту.

За матеріалами gizmodo.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine