Відірвався шматок: літак-носій Virgin Galactic зазнав пошкоджень під час польоту

Під час нещодавнього польоту від літака-носія Virgin Galactic відірвався шматок корпусу. Йдеться про пошкоджений штифт, який використовується для з’єднання материнського корабля і космічного літака VSS Unity. Ця проблема вже активно розглядається компанією, оскільки вона може вплинути на майбутні місії.

Virgin Galactic
Момент відокремлення VSS Unity від літака-носія VMS Eve. Фото: Virgin Galactic

Під час огляду післяпольотної місії Galactic 06 було виявлено, що штифт відірвався від пілона материнського літака VMS Eve. Компанія повідомила про це Федеральне управління цивільної авіації (FAA). Приватна космічна компанія стверджує, що сам політ був безпечним та успішним і не створював загрози для екіпажу, літака-носія та космоплана.

26 січня у Virgin Galactic відбувся космічний туристичний політ з космодрому Spaceport America в Нью-Мексико. На борту VSS Unity перебували чотири космічних туристи. Компанія, заснована Річардом Бренсоном, розпочала комерційні польоти 2023 року та активно працює над залученням якомога більшої кількості приватних пасажирів до суборбітальних польотів за допомогою космічного корабля VSS Unity.

SpaceShipTwo прикріплений до літака-носія WhiteKnightTwo. Джерело: Virgin Galactic

Штифт, який відвалився від літака-носія, використовується для вирівнювання космічного корабля з материнським кораблем при їхньому з’єднанні перед польотом. Після злету штифт допомагає перемістити опір космічного корабля на пілон та центральну частину крила літака, проте він не грає ролі після від’єднання VSS Unity від VMS Eve. Компанія запевняє, що інших пошкоджень виявлено не було.

Наступна місія Galactic 07 запланована на II квартал 2024 року. Втім, дата може змінитися після завершення розслідування з пошкодженням штифта. Компанія сподівається швидко завершити внутрішнє розслідування та продовжити польоти. Зазначимо, що у минулому у Virgin Galactic вже були проблеми з безпекою, які призвели до затримок у комерційних рейсах. Невизначеність тепер виникає навколо впливу цієї аномалії на майбутні плани компанії.

Раніше ми повідомляли про те, що Річард Бренсон припиняє фінансувати Virgin Galactic.

За матеріалами virgingalactic.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine