Blue Origin демонструє технологію вертикальної посадки ракети New Glenn: відео

Blue Origin планує повторити успіх SpaceX із використанням багаторазової ракети New Glenn, яка приземлятиметься вертикально. Повернення першого ступеня після виведення на орбіту дозволить використовувати його повторно, що зменшить витрати на місії.

Напередодні першого випробувального польоту Blue Origin опублікувала відео випробувань посадкових ніг, які будуть прикріплені до першого ступеня New Glenn. На відео показано, як ноги з’являються біля основи ракети перед приземленням.

«Ми завершили випробування першого ступеня із шістьма посадковими опорами, що є ключовим елементом для багаторазового використання та зниження вартості доступу до космосу. Під час польоту шасі забираються всередину ракети й розгортаються перед м’яким приземленням на наш десантний корабель у морі», — повідомила компанія Джеффа Безоса в соціальній мережі X.

New Glenn
Ілюстрація польоту Blue Origin New Glenn. Зображення: techtimes.com

Blue Origin уже успішно приземляла ракету New Shepard після злету. Але повернення New Glenn буде складнішим, оскільки це двоступенева ракета, що летітиме набагато вище.

Нова ракета Blue Origin, піднята на стартовий майданчик LC-36 Космічного центру Кеннеді в лютому, має висоту близько 98 м. Вона оснащена семиметровим обтічником корисного навантаження, який вдвічі більший за стандартні комерційні ракети-носії й здатен вмістити три автобуси.

У найближчі роки багаторазова ракета від Blue Origin буде використовуватися для 27 місій розгортання інтернет-супутників Amazon’s Project Kuiper, аналогічно до сервісу Starlink від SpaceX. Ракета також буде розгортати супутники для комерційних клієнтів та інших організацій, а місячні місії також включені у план.

New Glenn
Джефф Безос споглядає на встановлену ракету New Glenn на стартовому майданчику LC-36. Фото: instagram.com/jeffbezos

Після низки затримок дебютний запуск New Glenn очікується не раніше 29 вересня 2024 року, коли він доставить на Марс космічний апарат NASA EscaPADE.

Раніше ми розповідали десять цікавих фактів про Джеффа Безоса, засновника Blue Origin.

За матеріалами techtimes.com

Мультихвильова краса: Hubble зазнімкував галактику із зоряними яслами
Екіпаж Polaris Down повернувся на Землю
Гучне мовчання: Boeing несподівано зачаївся після повернення Starliner на Землю
Як у Сатурна: в ордовицькому періоді у Землі були кільця
«Маленькі червоні цятки» раннього Всесвіту залишаються загадкою для науковців
Гравітаційні аномалії розповіли, що ховається під поверхнею Марса
Космічний оркестр: астронавтка Сара Гілліс зіграла мелодію з «Зоряних війн»
«Зіткнення» із зорею-прибульцем назавжди змінило образ Сонячної системи
Ми можемо знайти інопланетян, якщо уявимо себе в майбутньому
Астрономи довго шукали маленьку чорну діру і нарешті знайшли