Blue Origin вперше встановила ракету New Glen на стартовий майданчик

У той час, коли одна приватна космічна компанія успішно посадила на Місяць свій апарат Odysseus, інша встановлює свою надважку ракету New Glenn на стартовий майданчик в межах підготовки до її першого польоту. Космічна компанія Blue Origin, що належить засновнику Amazon Джеффу Безосу, поділилася свіжою світлиною, на якій зображено ракету на стартовому майданчику 36-го пускового комплексу (LC-36) Космічного центру імені Кеннеді у Флориді.

New Glen
Ракета-носій New Glen на стартовому майданчику. Фото: Blue Origin

Blue Origin описала розміщення New Glen на стартовому майданчику, як частину тестової кампанії, що дасть змогу її командам практикувати, перевіряти та підвищувати кваліфікацію в інтеграції транспортних засобів, транспортуванні, наземній підтримці та операціях запуску. Ракета буде перебувати на стартовому майданчику близько тижня.

«Ця віха представляє перший погляд на вдосконалену важку ракету-носій, яка буде підтримувати безліч місій клієнтів і програм Blue Origin, включно з поверненням на Місяць у межах програми NASA Artemis», — ідеться в повідомленні компанії.

New Glen також буде використана для 27 місій з розгортання інтернет-супутників Amazon Project Kuiper найближчими роками в межах конкуренції з сервісом Starlink від SpaceX.

Висота нової ракети становить близько 98 метрів. Вона містить семиметровий обтічник корисного навантаження, який удвічі більший за стандартні п’ятиметрові комерційні ракети-носії. За словами представників Blue Origin, обтічник настільки великий, що вміщує три шкільні автобуси.

Його багаторазового першого ступеня має вистачити щонайменше на 25 місій, і, подібно до робочої конячки SpaceX Falcon 9, він здійснить посадку на морську платформу незабаром після запуску.

У повідомленні наголошується, що для випробувань на базі Кеннеді не будуть встановлюватися двигуни BE-4 New Glenn, які зараз проходять випробування на об’єкті NASA в Хантсвіллі, штат Алабама, та на стартовому майданчику One компанії Blue Origin у Західному Техасі.

Ракета New Glenn названа на честь Джона Гленна, який 1962 року став першим американцем, який досяг орбіти Землі.

Реагуючи на те, що ракета вперше опинилася на стартовому майданчику, Безос написав у Твіттері: «Попереду великий рік. Поїхали!»

Раніше ми повідомляли про те, як Blue Origin успішно запустила та посадила ракету New Shepard.

За матеріалами blueorigin.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine