Ідеальний політ: Blue Origin успішно запустила та посадила ракету New Shepard

Компанія Blue Origin уперше за 15 місяців запустила свою суборбітальну ракету New Shepard. Величезна пауза в польотах була взята після того, як 2022 року з цією ракетою трапилась аварія під час старту.

Одноступенева суборбітальна ракета New Shepard стартувала 19 грудня о 18:41 за київським часом із пускового майданчика Blue Origin у Західному Техасі. Як і планувалося, вона долетіла до межі космосу, а потім від її верхньої частини від’єдналася капсула. Далі ракета повернулася на Землю та успішно приземлилася вертикально, відкривши шлях до її повторного використання.

Політ Blue Origin New Shepard
Політ NS-22 Blue Origin компанії New Shepard

Капсула досягла висоти 104 км, що на чотири кілометри вище за лінію Кармана — умовну межу між атмосферою Землі та космосом. Потім вона провела кілька хвилин у невагомості, перш ніж приземлитись у пустелі Західного Техасу за допомогою парашута. Місія, що включала 33 наукові та дослідницькі вантажі, загалом тривала 10 хвилин 13 секунд.

Відкриті двері для космічних туристів

Успішний старт є важливим для Blue Origin, оскільки він ще на крок наближає її до відновлення туристичних рейсів до межі космосу. Космічна компанія, що належить засновнику Amazon Джеффу Безосу, здійснила за допомогою New Shepard шість успішних польотів у період із липня 2021 по серпень 2022 року. Але у вересні 2022-го аномалія на висоті 8 км призвела до раптового вибуху ракети.

На щастя, на момент аварії на борту нікого не було. У будь-якому разі, екіпаж би врятувала аварійна система, що спрацювала належним чином, автоматично відокремивши від ракети-носія капсулу, яка потім повернулася на Землю та безпечно приземлилася на парашуті.

Розслідування невдалого польоту показало, що сопло ракетного двигуна зазнало «структурного втомного пошкодження». Коригувальні заходи, вжиті інженерами, включали в себе перепроектування камери згоряння двигуна та зміну деяких його робочих параметрів.

«Попит на польоти New Shepard продовжує зростати, й ми з нетерпінням чекаємо збільшення їхньої частоти 2024 року», — заявив Філ Джойс з компанії Blue Origin після успішної місії 19 грудня.

Раніше ми повідомляли про те, як космічний турист поділився враженнями від польоту на New Shepard.

За матеріалами blueorigin.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine