Blue Origin повертається до польотів після 15-місячної перерви через аварію ракети

Blue Origin «прокидається» після 15-місячної перерви своїх космічних польотів та наступного тижня здійснить пробний запуск. Заснована Джефом Безосом компанія припинила польоти з моменту, коли її суборбітальна система New Shepard стикнулась із несподіваною аномалією 12 вересня 2022 року, що призвело до аварії ракети.

«Ми готові здійснити запуск наступної місії New Shepard з корисним навантаженням 18 грудня. NS-24 виведе у космос 33 наукові та дослідницькі вантажі, а також 38 тис. листівок clubforfuture», — повідомила Blue Origin через соціальну мережу X.

New Shepard — це багаторазовий корабель, що складається з ракети й капсули, який використовується для доправлення людей та вантажів у суборбітальний простір. Ракета вже здійснила 23 польоти, з яких шість — з екіпажем із космічних туристів на борту.

Політ Blue Origin New Shepard
Політ NS-22 Blue Origin New Shepard

У вересні 2022 року відбувся невдалий дослідницький політ NS-23. Через 65 секунд після старту ракета впала на Землю через несправність. Проте капсулі вдалося від’єднатися та безнапасно приземлитися, залишивши дослідницькі вантажі цілими.

Після спільного розслідування Blue Origin разом із FAA була встановлена причина аварії — зношеність сопла двигуна BE-3PM. FAA погодилося з цим висновком, але вимагає від Blue Origin виконати 21 коригувальну дію перед наступним польотом, включаючи перепроєктування компонентів двигуна та різні зміни в організації польотів.

Здається, що всі необхідні заходи вже були виконані, оскільки New Shepard повертається на стартовий майданчик у Західному Техасі.

Blue Origin — не єдина у цьому напрямку. За час перерви конкурентна Virgin Galactic здійснила шість польотів із туристами на борту, але наразі відчуває фінансові проблеми та припинить регулярні рейси в 2024 році.

Раніше ми повідомляли про те, як космічний турист поділився враженнями від польоту на New Shepard.

За матеріалами Space

 Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine