FAA завершило розслідування аварії New Shepard

Федеральне управління цивільної авіації США (FAA) завершило розслідування аварії, що сталася під час торішнього польоту суборбітального корабля New Shepard. Організація підготувала список заходів, після виконання яких компанія Blue Origin отримає дозвіл на продовження експлуатації системи.

Аварія New Shepard. Джерело: Blue Origin

Аварія New Shepard сталася 13 вересня 2022 року під час місії NS-23. Це був безпілотний політ. На борту корабля розміщувалося 36 корисних навантажень, наданих різними комерційними замовниками.

New Shepard успішно відірвався від стартового столу і почав набір висоти. Але на 65-й секунді польоту, коли корабель готувався подолати звуковий бар’єр, сталося порушення роботи двигуна. У результаті автоматика активувала систему аварійного порятунку. Вона відокремила капсулу корабля, після чого та здійснила м’яку посадку на парашутах. Що стосується прискорювача, то він розбився.

Під час розслідування FAA дійшло висновку, що аварія сталася через структурне руйнування сопла двигуна, спричинене вищою, ніж очікувалося, робочою температурою. Це збігається з опублікованими ще в березні висновками фахівців Blue Origin. Вони заявили, що причиною надмірного нагрівання сопла стали зміни, внесені в конструкції системи охолодження.

Попри завершення розслідування, поки що Blue Origin не може відновити польоти New Shepard. Для отримання нового дозволу компанії необхідно здійснити 21 коригувальну дію. Вони охоплюють перепроєктування компонентів двигуна та сопла для поліпшення їхніх конструктивних характеристик, а також організаційні зміни. Своєю чергою, Blue Origin повідомила про отримання листа від FAA і намір уже найближчим часом відновити польоти New Shepard.

Нагадаємо, що недавно FAA завершило розслідування аварії космічного корабля Starship і підготувало список із 63 заходів, які необхідно виконати SpaceX, щоб отримати дозвіл на наступний політ.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти на нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine