Ракету New Glenn уперше встановили на стартовому майданчику на мисі Канаверал

Компанія Blue Origin уперше встановила у вертикальне положення на стартовому майданчику симулятор ракети New Glenn. Це важливий крок на шляху до її введення в експлуатацію.

Симулятор ракети New Glenn на стартовому майданчику мису Канаверал. Джерело: Max Evans

Розробка ракети New Glenn почалася компанією Blue Origin ще у 2012 році. Вона має двоступеневу конструкцію. Її висота становить 98 метрів, діаметр — 7 метрів. Ракета зможе виводити до 45 тонн вантажу на низьку орбіту та до 13,6 тонни вантажу на геостаціонарну орбіту.

Перший ступінь New Glenn оснащений сімома двигунами BE-4, що працюють на суміші метан-кисень. Він є багаторазовим і після відділення приземлятиметься вертикально. Тож він зможе конкурувати з ракетами SpaceX. Другий ступінь буде використовувати іншу паливну суміш, у вигляді водню та кисню. У минулому Blue Origin заявляли, що в майбутньому мають намір створити повністю багаторазову версію другого ступеня New Glenn.

За час розробки проєкт New Glenn стикнувся з низкою труднощів, через які введення ракети в експлуатацію неодноразово переносилося. Але наприкінці минулого року перший, а потім і другий ступінь ракети все ж дісталися мису Канаверал. Потім інженери з’єднали їх, що дало змогу вперше відпрацювати цю процедуру.

Симулятор ракети New Glenn на стартовому майданчику мису Канаверал. Джерело: Max Evans

Іншою частиною підготовки до пуску New Glenn є відпрацювання процесу встановлення ракети на стартовий майданчик. 13 лютого фахівці Blue Origin вперше встановили симулятор New Glenn на пусковий комплекс LC-36.

Наразі перший політ нової ракети призначено на серпень 2024 року. У межах своєї дебютної місії вона повинна буде відправити до Марса пару зондів EscaPADE.

Ви також можете почитати нашу добірку з десяти цікавих фактів про Джеффа Безоса.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine