Конкурент SpaceX: на мисі Канаверал помітили нову ракету

Фотографи, які перебувають на мисі Канаверал, зазнімкували великий паливний бак із символікою компанії Blue Origin. Імовірно, він є частиною нової ракети New Glenn.

Паливний бак ракети New Glenn. Джерело: Max Evans

Розробка ракети New Glenn розпочалася ще у 2012 році. Вона має двоступеневу конструкцію. Її висота становить 98 метрів, діаметр — 7 метрів. Ракета зможе виводити до 45 тонн вантажу на низьку орбіту та до 13,6 тонни вантажу на геостаціонарну орбіту.

Перший ступінь New Glenn буде оснащуватися сімома двигунами BE-4, що працюють на суміші метан-кисень. Він є багаторазовим і після відділення приземлятиметься вертикально. Отже, він зможе конкурувати з ракетами SpaceX. Другий ступінь буде використовувати іншу паливну суміш, у вигляді водню та кисню. Раніше Blue Origin заявляли, що в майбутньому мають намір створити повністю багаторазову версію другого ступеня New Glenn.

Але для початку, компанії необхідно ввести в експлуатацію хоча б базову версію New Glenn. Спочатку її дебютний політ мав відбутися ще 2020 року. Але відтоді дата запуску неодноразово переносилася. Зараз перший політ New Glenn призначений на 2024 рік. У межах своєї дебютної місії ракета повинна буде відправити до Марса пару зондів EscaPADE.

Судячи з останньої активності на мисі Канаверал, Blue Origin усіма силами намагається зробити так, щоб 2024-й дійсно став дебютним для New Glenn. На це вказує, доставлений на мис Канаверал, паливний бак для першого ступеня. Крім того, в порт космодрому нещодавно прибула масивна конструкція, яку було вивантажено на берег за допомогою нового важкого крана порту, який належить Blue Origin. Це дозволяє сподіватися, що за деякий час ми побачимо зібраний перший ступінь ракети, після чого фахівці компанії розпочнуть її випробування.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine