Конкурент SpaceX: названа дата першого пуску ракети New Glenn

Перший пуск ракети New Glenn відбудеться 29 вересня. Про це повідомив у своєму виступі Нік Бенардіні, співробітник комітету NASA з планетарного захисту.

Симулятор ракети New Glenn на стартовому майданчику. Джерело: Blue Origin

Ракета New Glenn розробляється компанією Blue Origin з 2012 року. Вона має двоступеневу конструкцію. Її висота становить 98 метрів, діаметр — 7 метрів. Ракета зможе виводити до 45 тонн вантажу на низьку орбіту та до 13,6 тонни вантажу на геостаціонарну орбіту.

Перший ступінь New Glenn оснащений сімома двигунами BE-4, що працюють на суміші метан-кисень. Він є багаторазовим і після відділення приземлятиметься вертикально. Отже, за задумом конструкторів він зможе конкурувати з ракетами SpaceX. Другий ступінь використовуватиме іншу паливну суміш, у вигляді водню та кисню. У минулому Blue Origin заявляли, що в майбутньому мають намір створити повністю багаторазову версію другого ступеня New Glenn.

За час розробки проєкт New Glenn зазнав певних труднощів, через які введення ракети в експлуатацію неодноразово переносилося. Але цього року її перший і другий ступені були доставлені на мис Канаверал. Фахівці New Glenn також розмістили на стартовому майданчику масогабаритний симулятор ракети, відпрацювавши процедуру її установки.

У межах своєї дебютної місії ракета повинна буде відправити до Марса пару зондів EscaPADE. Вони призначені для вивчення магнітосфери й атмосфери Червоної планети, а також того, як вони взаємодіють із сонячним вітром.

Варто зазначити, що наразі дата пуску New Glenn відома лише з презентації NASA. Сама Blue Origin поки що не називала жодних конкретних термінів польоту свого носія.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine