Підбірка космічних новин до сніданку: «Роскосмос» обходить санкції через «Газпромбанк». Арктика може перетворитися на нову гарячу точку військового конфлікту, а викиди від виверження вулкана Хунг досягли іоносфери.
Ринок космічних пускових послуг
Глобальний ринок послуг із космічних запусків у 2018 році оцінювався в 8,9 млрд доларів і, за прогнозами, досягне 30,0 млрд доларів до 2026 року, зростаючи на 17,2% з 2019 по 2026 рік. Звіт про ринок послуг космічних запусків надає всебічний огляд галузі, який допоможе вам виявити та визначити можливості та проблеми на ринку.
Нестача «Антонових» змушує Maxar відкласти запуск нових супутників спостереження
Нові супутники спостереження за Землею WorldView Legion компанії Maxar Technologies вдасться запустити не раніше вересня. Причиною цього є нестача літаків корпорації «Антонов» для їхнього перевезення. Як заявляє предствник компаніїі, неможливість задіяти потрібну кількість вантажних літаків стала наслідком російсько-української війни. Найбільший у світі літак Ан-225 «Мрія» був знищений російським обстрілом, а решті українських транспортників довелося спішно евакуюватися. Тепер космічні апарати масою в кілька тонн доведеться везти по землі або морем.
«Роскосмос» обходить міжнародні санкції через «Газпромбанк»
Російська державна корпорація «Роскосмос» активізує розрахунки через «Газпромбанк». На сьогодні цей російський державний банк практично не постраждав від міжнародних санкцій. Певні обмеження щодо нього були анонсовані лише 8 травня, але вони стосуватимуться персонально керівників установи. Тож «Роскосмос» та інші російські монополісти нарощуватимуть об’єм міжнародних платежів, використовуючи його «недоторканість».
Новини ринку
Virgin Orbit прогнозує зростання, незважаючи на зростаючі збитки
Не дивлячись на зростання збитків у першому кварталі, керівництво Virgin Orbit вважає, що у них достатньо фінансових можливостей для розвитку бізнесу з запуску повітряних суден цього року. У своїх фінансових результатах за перший квартал компанія оголосила про чистий збиток у розмірі 62,6 млн доларів і скоригований збиток до вирахування відсотків, податків, зносу й амортизації (EBITDA) у розмірі 49,6 млн доларів. Згідно з повідомленнями, виручка за квартал склала лише 2,1 млн доларів.
Boeing розглядає можливість модернізації клапанів Starliner
Компанія Boeing заявляє, що розглядає можливість зміни конструкції паливних клапанів на майбутніх комерційних пілотованих космічних кораблях CST-100 Starliner як довгострокове вирішення проблеми корозії, від якої ці клапани постраждали минулого року.
Розумніші супутники: ESA Discovery прискорює роботу ШІ в космосі
ESA Discovery фінансує 12 проектів, в межах яких буде вивчений потенціал застосування останніх розробок у галузі штучного інтелекту (ШІ) та передових обчислювальних парадигм, щоб зробити супутники більш реактивними, гнучкими й автономними. Це може призвести до появи нових практичних програм, що підтримують життя на Землі та наші дослідження інших планет.
Харчування для Місяця: проектування мікромережі для майбутньої місячної бази
Sandia National Laboratories добре відома розробкою надійних і стресостійких мікромереж для військових баз і життєво важливих міських служб. Тепер дослідники Sandia працюють із NASA над створенням однієї з них для Місяця.
План NASA щодо концепції місячної бази Artemis полягає в тому, що вона служитиме випробувальним полігоном для методів можливого дослідження Марса людиною, сказав інженер-електрик Sandia Джек Флікер. Концепція базового табору складається з житлового блоку, в якому зможуть розміститися до чотирьох астронавтів, а також систем для окремого видобутку та переробки палива, які займаються використанням ресурсів на місці. Ранні місії Artemis включатимуть короткострокове перебування в базовому таборі з метою збільшення тривалості безперервного перебування до двох місяців.
DARPA вивчає способи створення великих об’єктів у космосі
Нова програма DARPA спрямована на перевірку ідей, що можуть дати старт виробництву поза Землею. Військові США уклали контракти в рамках нової програми для задоволення потреб виробництва в космосі в межах більш масштабних зусиль зниження витрат на космічні польоти. Позаземна промисловість усе ще знаходиться в зародковому стані, і американські військові хочуть їй допомогти.
Цікаве
Комерційний супутниковий інтернет демонструє потужність мегасузір’їв
«Одним із уроків є стійкість, що забезпечується великими зростаючими сузір’ями», — сказав генерал Девід Томпсон, заступник начальника відділу космічних операцій Космічних сил США. Росії в результаті кібератаки в лютому вдалося порушити роботу супутникових послуг, що надаються супутником Viasat. Але широкосмугове угруповання SpaceX Starlink продовжує надавати інтернет-послуги в Україні, незважаючи на спроби його зламати.
Танення арктичних льодовиків відкриває новий фронт у стратегічному суперництві за владу
Потепління Світового океану та витончення плавучого полярного льоду обіцяють перетворити Арктику на центр більш активної економічної діяльності та нову гарячу точку військового суперництва. Ця перспектива формує військову стратегію США для арктичних операцій і привертає увагу до важливості космічних систем для спостереження за регіоном, досліджень клімату і підтримки постійного зв’язку.
Астрономи зазнімкували чорну діру в центрі Чумацького Шляху
12 травня на одночасно проведених у всьому світі пресконференціях астрономи опублікували перше в історії зображення розташованого в центрі Чумацького Шляху компактного радіоджерела Стрілець А*. Знімок доводить, що це джерело справді є надмасивною чорною дірою. Упродовж багатьох років учені спостерігали обертання зір навколо якогось невидимого, компактного та дуже важкого тіла у центрі нашої Галактики. Цей об’єкт отримав назву Стрілець А*. Вимірювання показали, що його маса перевищує масу Сонця в чотири мільйони разів. За роки спостережень дослідники накопичили багато свідчень, які вказують на те, що він є надмасивною чорною дірою.
Виверження вулкана Хунга вплинуло на іоносферу Землі
Нові супутникові дослідження показують, що частинки, викинуті у повітря під час виверження вулкана Хунга, не лише досягли мезосфери Землі, але і вплинули на її іоносферу. Це шар дуже розріджених газів на межі з космосом, у якому зазвичай виникають полярні сяйва. Збурення у ньому, викликані виверженням, виявилися найбільшими з тих, що коли-небудь спостерігали вчені. Вулкан викинув велику кількість пилу та водяної пари, а також породив сильні вітри. Останні почали розповсюджуватися вусібіч, у тому числі вгору. В міру того, як ці вітри підіймалися, вони ставали все швидшими через зниження густини повітря.
Читайте також: Великобританія хоче отримувати електроенергію з космосу, а російські хакери намагаються зламати Starlink: дайджест новин
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine