Астронавти з орбіти зняли неймовірне фото пуску ракети до МКС

Космос може бути поетичним, а іноді ця поезія буває візуальною. Пуск ракети «Союз 2.1а» 21 вересня 2022 року утворив неймовірно красивий шлейф в атмосфері Землі, коли його спостерігали астронавти з МКС під дуже гострим кутом.

Запуск ракети
Пуск ракети 21 вересня 2022 року знятий з борту МКС. Фото: Саманта Крістофоретті

Зазнімкувала чудовий шлейф астронавтка Європейського космічного агентства Саманта Крістофоретті, яка наразі перебуває на борту Міжнародної космічної станції з квітня у межах місії Crew-4. «Ми мали неймовірний вид на пуск ракети!» — так прокоментувала свій знімок Крістофоретті у Twitter разом із двома світлинами, зробленими зі станції.

Під час польоту екіпаж космічного корабля «Союз МС-22» складали астронавт NASA Френк Рубіо та космонавти «Роскосмосу» Сергій Прокоп’єв та Дмитро Петелін. Космічний корабель з екіпажем безпечно пристикувався до МКС. Усі вони проведуть на орбіті Землі наступні шість місяців.

Політ відбувся попри те, що відносини США з росією стали дуже напруженими через її агресивне вторгнення в Україну. Розмовляючи з журналістами минулого місяця, Рубіо сказав, що, незважаючи на міжнародну напруженість, спричинену війною росії з Україною, він не помітив жодних проблем у спілкуванні з російськими колегами.

Але не всі поділяють думку Рубіо. Астронавт у відставці Скотт Келлі недавно висловився, що американська аерокосмічна адміністрація більше не співпрацюватиме з росією над новими космічними проєктами, поки при владі буде чинний президент країни-агресорки. Також Келлі поділився одкровенням деяких російських колег, які підтримують дії своєї країни щодо України, що дуже обурило астронавта. Навіть більше, на початку війни астронавт відмовився від російської медалі «За заслуги в освоєнні космосу», яку йому вручив Дмитро Медведєв 2011 року.

Раніше ми повідомляли про те, як видовищний старт Falcon 9 відвернув увагу глядачів від провалу ракети SLS.

За матеріалами CNET

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Темна енергія слабшає: вчені отримали суперечливі дані про найзагадковішу силу Всесвіту
Пожежа на стартовому майданчику знищила ракету компанії ABL Space
Таємничі темні комети можуть бути джерелом походження води на Землі
Місяць повільно віддаляється від Землі й починає впливати на нас
Juno зробив дивовижне фото Юпітера
Новий квантовий комп’ютер встановив рекорд швидкості дії
Blue Origin демонструє технологію вертикальної посадки ракети New Glenn: відео
Космічне кільце: астрономи зазнімкували гіперсвітну галактику
Викрадення «Луни-2»: як ЦРУ дізналися секрети радянської космічної програми під носом у КДБ
Вчені виявили неподалік від Сонця неймовірно швидкий об’єкт