Астронавти Френк Рубіо та Джош Кассада змогли здійснити вихід у космос, який був відкладений через загрозу від російського космічного сміття. Вони встановили сонячну панель, яка розширить енергетичні можливості станції.
Астронавти здійснили вихід у відкритий космос
У четвер, 21 грудня, астронавти Френк Рубіо та Джош Кассада здійснили вихід у відкритий космос з борту Міжнародної космічної станції. Він був запланований ще на середу, але тоді його довелося скасувати через загрозу зіткнення з російським космічним сміттям.
Метою операції було встановлення нової сонячної панелі iROSA. Її в кінці листопада привіз вантажний космічний корабель CRS-26 Dragon. У цій операції Рубіо та Кассаді допомагали Ніколь Манн, яка керувала роботизованою рукою-маніпулятором Canadarm2, та Коіті Ваката, який координував її дії з астронавтами ззовні станції.
Як проходила операція?
Робота розпочалася з того, що Кассада закріпив на Canadarm2 опору для ніг і влаштувався на маніпуляторі. Саме він керував розгортанням iROSA з її стартового положення у робоче. В цей час Рубіо розгортав силовий кабель, який передаватиме електроенергію від панелі на станцію.
Далі астронавти від’єднали панель від платформи, на якій вона була запущена, та почали розгортання. Робити це довелося обережно, адже конструкція має масу 340 кг. І хоча в космосі немає ваги, але інерція зберігається.
Потім астронавти встановили панель на кронштейн і закріпили її болтами. Нарешті, вони зачекали, поки станція сховається в тінь Землі, та під’єднали до батареї силовий кабель. На тому вихід був завершений.
Що особливого у цьому виході?
Панель iROSA стала четвертою з шести, які планується встановити на МКС. Коли всі вони почнуть працювати, то це збільшить кількість електроенергії, яку виробляє станція, на 20—30 відсотків. Як пожартував Кассада, це дозволить астронавтам використовувати мікрохвильову піч, яку вони давно хотіли випробувати.
Операція тривала 7 годин 8 хвилин. Для Рубіо та Кассади цей вихід став третім за експедицію. Загалом вони провели за межами МКС 21 годину 24 хвилини. Усього за цей рік астронавти та космонавти 12 разів виходили у відкритий космос. А від початку експлуатації станції у 1998 році ця позакорабельна діяльність була 257-ю.
За матеріалами www.space.com
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine