Астронавти NASA виходять у відкритий космос вперше за вісім місяців

На МКС астронавти збираються провести свій перший вихід у відкритий космос під керівництвом NASA від березня 2022 року. Аерокосмічна адміністрація тимчасово припинила діяльність за межами орбітальної станції, щоб дати час на розслідування інциденту, коли в шоломі німецького астронавта Матіаса Маурера з’явився тонкий шар вологи. 

Вихід у відкритий космос
Вихід у відкритий космос. Фото: NASA

З астронавтом усе гаразд, але NASA вирішила припинити вихід у відкритий космос, щоб визначити причину інциденту. Тим часом на станції відбулося п’ять інших виходів, організованих «Роскосмосом», в яких брали участь переважно російські космонавти.

Після того, як космічний корабель Cygnus доправив на МКС оновлення комплекту для скафандрів, NASA готується провести свій наступний вихід у відкритий космос 15 листопада, з Джошем Кассадою та Френком Рубіо. Для обох астронавтів це буде вперше.

Коли розпочнеться вихід у відкритий космос?

Онлайн-трансляція від NASA

Кассада та Рубіо вийдуть зі шлюзу станції Quest о 14:00 за київським часом, щоб зібрати монтажний кронштейн для сонячних батарей на правому борту ферми орбітального аванпосту в межах поточної роботи з модернізації енергетичної системи станції.

За подією можна буде спостерігати онлайн. Пряма трансляція заходу NASA розпочнеться о 14:30. Астронавти планують провести близько семи годин поза станцією. У прямому ефірі використовуватимуться різноманітні камери, включно з камерами шоломів, а також коментарі персоналу NASA, з яких можна отримати уявлення про те, що відбувається в будь-який момент часу. Живий аудіозв’язок між астронавтами та Центром управління польотом також стане частиною онлайн-трансляції.

Раніше ми повідомляли про те, як астронавти спілкуються у космосі без слів.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine