Астронавти на МКС скаржаться на жахливий сморід від російського модуля «Поиск»

Астронавти на борту Міжнародної космічної станції (МКС) стикнулися з неочікуваною проблемою — появою неприємного запаху. Це сталося після того, як до орбітального форпосту пристикувався російський вантажний корабель «Прогрес». 

Поиск
Малий дослідницький модуль № 2 (МДМ-2) «Поиск». Фото: Wikipedia

Згідно із заявою NASA, після стикування екіпаж відчув сморід та помітив невеликі краплі, які з’явилися у дослідницькому модулі «Поиск». У відповідь космонавти ізолювали модуль, активували очищувачі повітря та датчики забруднення. Проте деякі джерела вважають, що космічна агенція применшує серйозність ситуації. 

Токсичний запах і заходи безпеки 

Як зазначає ARS Technica, люк між «Поиском» та «Прогрессом» довелося терміново закрити через токсичний запах і можливу небезпеку від розповсюдження крапель. Водночас американський астронавт Дон Петтіт відчув запах, схожий на аерозольну фарбу, на іншому боці станції, хоча зв’язок між цими випадками залишається незрозумілим. 

Для нейтралізації запаху на американській стороні активували систему контролю мікрозабруднень, а космонавти одягли захисне спорядження та під’єднали додаткові фільтри. 

Проблеми російських модулів 

Цей інцидент — не перший із подібними проблемами. У 2023 році на російських кораблях «Союз» і «Прогресс» сталися серйозні витоки охолоджувальної рідини, що спричинило напруженість між NASA і «Роскосмосом». Причиною назвали можливе зіткнення з космічним сміттям, однак остаточних висновків досі немає. Також досі в російскьому сегменті МКС стрімко втрачається кисень через діру в корпусі.

Напруженість і виклики 

Нинішня ситуація, ймовірно, ще більше загострить відносини між NASA і «Роскосмосом». Хоча обидві агенції продовжують співпрацю на МКС, такі інциденти ускладнюють взаємодію. До того ж NASA має власні технічні проблеми на станції, які потребують розв’язання. 

Чергова проблема на МКС вкотре підкреслює складність роботи в космосі та необхідність посилення заходів безпеки.

Раніше ми повідомляли про те, як астронавт попередив Тома Круза про жахливий запах на МКС.

За матеріалами spacenews.com

Новини інших медіа
Галактичний дисбаланс: давня радіація «вбивала» планети в зародку
Різноманітність під ударом: NASA опинились під тиском нових указів адміністрації Трампа
Курйоз із Tesla Roadster у космосі виявив «діру» в захисті Землі від астероїдів
Зонд Ейнштейна виявив загадковий космічний вибух
Менше за Місяць: астрономи знайшли сліди найменшої екзопланети
Не кам’яні й не водні світи: астрономи виявили два «проміжні» мінінептуни
Hubble вперше помітив формування джета у квазара
NASA розробила самовідновлювані колеса для екстремальних умов Марса
Загадка мертвої галактики: швидкий радіосплеск збентежив астрономів
Загадковий навколоземний астероїд виявився шматком Місяця