Витік із «Прогресу МС-21» пояснили зовнішнім пошкодженням

Витік теплоносія із системи охолодження корабля постачання «Прогрес МС-21» був викликаний зовнішнім ушкодженням. Про це йдеться у повідомленні, опублікованому в телеграм-каналі «Роскосмосу».

Витік із системи охолодження «Прогрес МС-21» стався 11 лютого. В результаті корабель повністю втратив теплоносій. Цей інцидент відбувся лише через два місяці після аналогічної аварії космічного корабля «Союз МС-22», внаслідок якої він теж втратив весь теплоносій і став непридатним для пілотованого польоту. Його причиною було названо попадання мікрометеорита до радіатора.

Після другої поспіль аварії системи охолодження «Роскосмос» нарешті опублікував знімок «Союзу МС-22», який демонструє наявність отвору, через який і стався витік. Також було оголошено, що запуск корабля «Союз МС-23», який буде використаний для повернення на Землю екіпажу «Союз МС-22», перенесуть з 20 лютого на початок березня. Однак потім його переставили на 24 лютого.

Знімок місця витікання теплоносія з корабля «Союз МС-22». Джерело: Роскосмос

Тепер же «Роскосмос» опублікував знімок «Прогресу МС-21». Згідно з заявою організації, на ньому видно 12-міліметровий отвір, через який і витік теплоносій. Сам корабель було відстиковано від МКС 18 лютого і потім зведено з орбіти.

Знімок місця витікання теплоносія з корабля «Прогрес МС-21». Джерело: Роскосмос

Якщо прийняти повідомлення «Роскосмосу» за правду (хоча не варто забувати, що організація має давню традицію приховування інформації), це викликає закономірне питання про ймовірність двох аналогічних аварій, викликаних потрапляннями мікрометеоритів. Особливо з огляду на те, що раніше подібні інциденти ніколи не відбувалися.

Однак, не зайвим буде нагадати, що восени 2021 року в межах випробування протисупутникової зброї росія знищила супутник «Космос-1408». Ця подія породила тисячі уламків, які спочатку були на висотах від 440 км до 520 км. Після знищення «Космосу-1408» багато експертів попереджали, що гальмування через верхні шари атмосфери буде з часом знижувати уламки, і через кілька років їх траєкторія почне поступово перетинатися з орбітою МКС, що може мати дуже неприємні наслідки для комплексу. Цілком імовірно, що «мікрометеорити», які вразили російські космічні кораблі, насправді є уламками «Космосу-1408».

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine