Саманта Крістофоретті розповіла, чим пахне МКС

Астронавтка Європейського космічного агентства Саманта Крістофоретті повідомила, що на МКС постійно присутній досить специфічний запах. Вона також розповіла, які частини станції пахнуть найгірше.

Чим ми пахне МКС? Свіжими овочами
Саманта Крістофоретті вирощує на борту МКС їстівні рослини. Джерело: www.space.com

Наскільки неприємно пахне МКС

У лютому 2022 року астронавт Віктор Гловер розповів актору Тому Крузу про те, що Міжнародна космічна станція (МКС) має неприємний запах, який нагадує про лікарню. А нещодавно астронавтка Європейського космічного агентства не тільки розповіла у своєму тіктоку про те, що чує ніс у цьому космічному домі, але й назвала найбільш неприємні місця.

Запах, який відчуваєш на МКС одразу після прибуття, Крістофоретті назвала специфічним. За її словами, він одразу нагадав їй про перше відвідування станції. Однак уже за кілька днів Саманта не помічала його.

При цьому Крістофоретті зазначила, що більшість неприємних запахів фільтри станції все ж видаляють. Тож в цілому там дійсно проблемного смороду немає. Інші ж астронавти неодноразово відчували на МКС різні запахи, наприклад, пороху чи озону, але про якісь глобальні неприємності для носа не говорили.

Місця, де погано пахне

Разом із тим Крістофоретті назвала два місця на МКС, де дійсно погано пахне. Першим є вантажний корабель Cygnus корпорації Northrop Grumman. Нещодавно астронавти завантажили його сміттям для відправлення на Землю, тож там справді може смердіти.

Іншим джерелом неприємних запахів є туалет космічної станції. Він являє собою систему перероблення сечі у воду. Однак відходи цього процесу не вдається повністю утилізувати без викидів, тож сморід, який можна відчути у будь-якій вбиральні на Землі, біля цього агрегату також присутній.

За матеріалами www.space.com

Только самые интересные новости и факты в нашем Telegram-канале!

Присоединяйтесь: https://t.me/ustmagazine