Підкорення Марса людиною — одна з найамбітніших місій, яку вчені та інженери з усього світу намагаються втілити у життя. Звичайно, це одна з найскладніших місій, яка вимагає розв’язання багатьох проблем, починаючи від захисту екіпажу від радіації, закінчуючи вирощуванням їжі в марсіанському ґрунті. Коли висадка на Червону планету відбудеться, це буде грандіозне досягнення для всього людства. Навіть для Ілона Маска колонізація Марса є мрією всього життя. Але не всі у захваті від такої ідеї.
«Чи думаю я, що це можливо? Звісно. Але чи буде це приємно? Ні. Я вважаю, що це було б жахливо», — прокоментував астронавт виданню The Sun.
Як розділити три яблука на вісьмох
В інтерв’ю виданню Лав пояснив, що його почуття пов’язані з досвідом, який він отримав в Антарктиді впродовж кількох місяців. За словами астронавта, він і ще кілька людей жили просто неба, маючи лише невеликі намети для житла.
«В Антарктиді було дуже холодно. Їжу потрібно було сильно економити. Нам якось привезли три червиві яблука розміром з кульку для пінг-понгу. Потрібно було розділити їх між вісьмома членами експедиції, щоб кожен отримав рівно три восьмих. А уявіть, як будуть виживати колоністи на Марсі, маючи обмежену кількість провізії?» — розповідає астронавт.
З його міркувань, колонізація нашої сусідньої планети буде дуже важкою для людей, які наважаться це зробити.
Колонізація — це не прогулянка в парку
Ілон Маск сам має великі плани щодо людської колонії на Марсі приблизно до 2050 року. Втім варто зазначити: сам Маск розуміє, що колонізація — це не прогулянка в парку. Він навіть визнав, що деякі поселенці, ймовірно, помруть у процесі підкорення Червоної планети.
Беручи до уваги коментарі Лава, надійне виробництво їжі — не єдина проблема, з якою зіткнуться колоністи. Людям ще належить потрапити на планету, а це теж дуже непросто. Тому важко зрозуміти, наскільки складним буде виживання в чужому світі, не кажучи вже про побудову там обжитої колонії — поки що все це суто теоретично. Але, попри те, Лав не вважає, що колонізація неможлива. Просто це буде не дуже весело.
«Марс — не пікнік. Я не думаю, що людям це сподобається», — резюмує астронавт.
Раніше ми повідомляли про те, як експеримент довів можливість генерувати кисень на Марсі.
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine