Астрофотограф у найнезвичніший спосіб зафіксував шлях Сонця впродовж року

Астрофотограф Ян Гріффін зробив незвичайну фотографію сонячної аналеми, яка показує шлях Сонця впродовж року, використовуючи камеру-обскуру з невеликою скляною пластиною. Аналеми показують положення Сонця на небі з фіксованого місця на Землі. Шлях має різний вигляд залежно від розташування камери, але це завжди виходить «вісімка».

Астрофотограф рік фіксуавав аналему Сонця протягом року
Астрофотограф фіксував аналему Сонця впродовж року

Щоб зафіксувати аналему, Гріффін щодня протягом 12 місяців відкривав затвор камери-обскури на 20 секунд рівно о 16:00 за місцевим часом. Астрофотограф знімкував усе на задньому дворі свого будинку в Портобелло, встановивши камеру обличчям на захід, та розпочав зйомку 23 вересня 2021 року. Експеримент закінчився 22 вересня 2022-го.

«Всередині камери-обскури була скляна пластина розміром 10×12 см, покрита світлочутливою емульсією галогеніду срібла», — пояснює Гріффін.

Скляна пластина, на якій було записано зображення аналеми
Скляна пластина, на якій було записане зображення аналеми

Гріффін знімкував щодня, не знаючи напевно, чи працює його експеримент із фотографування Сонця. Коли проєкт завершився, він із занепокоєнням пішов у темну кімнату, щоб скоріше побачити результати.

«Я зняв пластину та відніс її до імпровізованої темної кімнати у пральні. Під червоним світлом я вийняв пластину, поставивши її в хімічну ванну для прояву. Через кілька хвилин я навіть закричав від захоплення. Мій річний проєкт зі знімання сонячної аналеми виявився успішним!» — розповів астрофотограф.

Свою роботу Гріффін вважає дуже важливою для науки, адже мало хто робив сонячні аналеми з південної півкулі Землі, а знімки, зроблені на старовинній фотопластинці, зустрічаються ще рідше.

Раніше ми розповідали про те, як астрофотограф показав місячний танок.

За матеріалами Petapixel

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine