Астероїд з парасолькою захистить Землю від глобального потепління

Вчені пропонують боротися із глобальним потеплінням за допомогою велетенської парасольки, яка буде розміщена у точці Лагранжа L1. Для стабілізації її пропонують прив’язати до невеликого астероїда.

Астероїд з парасолькою
Астероїд з парасолькою. Джерело: Brooks Bays/UH Institute for Astronomy

Гігантський екран для захисту Землі

Вчені з Університету Гаваїв запропонували розв’язання проблеми глобального потепління за допомогою космічного екрана та астероїда. Іштван Сапуді, астроном із цього наукового центру, звернув увагу, що хоча клімат на нашій планеті змінюється через викиди парникових газів, не вони є джерелом тепла, яке нагріває її.

Майже все тепло, яке отримує Земля, надходить до неї від Сонця. Парникові гази лише утримують його в атмосфері, що і спричиняє нагрівання та дестабілізацію клімату. Тож Сапуді запропонував зменшити кількість тепла, що надходить, за допомогою велетенського екрана, розташованого у космосі.

Цю гігантську парасольку планують розмістити у точці Лагранжа L1. Вона розташовується між Землею та Сонцем там, де сили тяжіння цих двох небесних тіл врівноважуються. Вчені підрахували, що достатньо великий щит зможе зменшити надходження світла на Землю на 1,7 відсотка, і цього буде достатньо, аби скомпенсувати парниковий ефект, що зростає.

Астероїд з парасолькою

Ідея розмістити в космосі екран, який би затримував частину променів Сонця, далеко не нова. Та і його розміщення у точці L1 вже пропонувалося. Однак тільки Сапуді помітив, що у цій точці екран постійно перебуватиме під впливом сонячного вітру, який діятиме на нього як на вітрило, тобто весь час намагатиметься посунути з місця.

А значить, щит має важити мільйони тонн. Проте такій ситуації можна запобігти. Для цього достатньо зробити «астероїд з парасолькою», тобто причепити цей екран до космічного тіла, яке перебуватиме у точці Лагранжа.

У такому разі астероїд відіграватиме роль противаги, яка не даватиме щиту відлетіли у космос. І тоді його можна зробити значно легшим: усього 35 тис. тонн. Щоправда, навіть ця вага поки що недосяжна для сучасних технологій.

Варто зауважити, що масштабні космічні ідеї, подібні до космічного ліфта чи сфери Дайсона, вчені пропонують уже не вперше. Астероїд з парасолькою здається грандіозним та заманливим, але поки що наші можливості підйому вантажу на орбіту обмежуються десятками тонн, тож усе, що важить більше за 1000 тонн, принципово неможливо реалізувати.

За матеріалами www.space.com.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine