Boeing отримає контракт на виготовлення ступенів SLS для наступних місій Artemis

NASA завершила підготовку нового контракту з компанією Boeing. За умовами 3,2-мільярдної угоди, компанія виготовить перші ступені ракети SLS для місій Artemis III та Artemis IV.

Двигуни RS-25 на першому ступені ракети SLS. Джерело: NASA/Eric Bordelon

У жовтні 2019 року NASA надала компанії Boeing попереднє фінансування на закупівлю ключових компонентів, необхідних для виготовлення першого ступеня ракети SLS для місії Artemis III. В одному з пунктів, укладеного тоді договору, зазначалося, що в майбутньому NASA може замовити ще до десяти перших і до восьми нових верхніх ступенів для SLS.

Нова угода з Boieng є реалізацією цього пункту. NASA оплатить виробництво перших ступенів для місій Artemis III та Artemis IV, а також закупівлю критично важливих матеріалів для місій Artemis V та Artemis VI. Крім того, Boeing візьме на себе створення для них верхніх ступенів та забезпечить повну технічну підтримку.

Контракт з Boeing є частиною стратегії NASA щодо оптимізації процесу виробництва компонентів SLS. Зараз інженери завершують роботу з виготовлення першого ступеня для місії Artemis II. Очікується, що вона буде готова наступного року.

Також варто відзначити, що починаючи з місії Artemis IV на SLS буде встановлюватися потужніший верхній ступінь EUS. У нинішній конфігурації ракета може відправити до Місяця до 27 тонн вантажу. EUS дозволить збільшити цей показник до 42 тонн.

Раніше ми розповідали про плани NASA змінити схему закупівлі SLS.

За матеріалами https://phys.org

Тільки цікаві новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine