Amazon обіцяє супутниковий інтернет Project Kuiper на швидкості до 1 Гбіт/с

У Starlink від SpaceX з’явився новий конкурент. Компанія Amazon презентувала набір для під’єднання до супутникового інтернету в межах сервісу Project Kuiper. Супутниковий інтернет від Amazon використовуватиме групу невеликих супутників для надання послуг широкосмугового зв’язку для клієнтів у всьому світі. Але, на відміну від Starlink, Project Kuiper зосередиться насамперед на тих регіонах, які не обслуговуються або недостатньо обслуговуються поточними інтернет-технологіями.

Project Kuiper
Набір для під’єднання до супутникового інтернету в межах сервісу Project Kuiper. Фото: Amazon

Як і у випадку зі Starlink, клієнтам також знадобиться термінал для отримання широкосмугового сигналу. Проте Amazon запевняє, що їхні термінали будуть легшими, потужнішими та дешевшими, ніж у Starlink від SpaceX. Усі термінали Project Kuiper працюватимуть на основі власного процесора під назвою Prometheus.

Процесор під назвою Prometheus
Процесор під назвою Prometheus. Фото: Amazon

Представлений «стандартний» клієнтський термінал Amazon має 28 см у діаметрі та 3 см завтовшки. Термінал здатний забезпечувати швидкість підключення до Всесвітньої мережі до 400 Мбіт/с. Користувачам пропонуватиметься більш дешева 7-дюймова модель, але зі швидкістю доступу лише 100 Мбіт/с. Для корпоративного сектору, телекомунікаційним та урядовим організаціям, де необхідна надвисока швидкість, пропонується антена розміром 48х76 см, яка забезпечує швидкість до 1 Гбіт/с.

Антена розміром 48х76 см, яка забезпечує швидкість до 1 Гбіт/с
Антена розміром 48х76 см, яка забезпечує швидкість до 1 Гбіт/с. Фото: Amazon

Щоб підштовхнути проєкт Kuiper до реалізації, Amazon прагне розгорнути свої перші два прототипи супутників під час першого польоту ракети United Launch Alliance Vulcan Centaur, який наразі запланований на травень. Якщо супутники працюватимуть належним чином, масове розгортання — на кшталт того, як SpaceX розгортає тисячі супутників Starlink — почнеться на початку 2024 року, а сервіс Project Kuiper стане доступним для перших клієнтів пізніше того ж року.

Раніше ми повідомляли про те, як OneWeb та Eutelsat об’єднуються для протистояння SpaceX і Amazon.

За матеріалами Amazon.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine