Американські військові занепокоєні обмеженнями Starlink для ЗСУ

Американські військові в особі командувача Космічними військами Джека Дікінсона занепокоєні, що ситуація з обмеженням використання Starlink для військових потреб в Україні може повторитися і в армії США. Про необхідність запобігти цьому йшлося на слуханнях Комітету Сенату зі збройних сил.

Генерал Джек Дікінсон
Генерал Джек Дікінсон. Джерело: SASC livestream

Американські військові занепокоєні

Американські військові занепокоєні ситуацією, коли комерційні постачальники можуть обмежити військове використання супутників, як це сталося у випадку Starlink та ЗСУ. Обговорення того, чи може таке відбутися і з американськими військовими, виникло під час засідання Комітету Сенату зі збройних сил.

Питання порушив сенатор і колишній астронавт Марк Келлі. Він поставив під сумнів дії SpaceX, які фактично перекреслили успішне використання Starlink в Україні протягом останнього року. Він поцікавився, як така ситуація узгоджується з планами американських військових більше покладатися на комерційних постачальників супутникових послуг.

Відповідачем виступив голова Космічного командування США генерал Джек Дікінсон. Він відповів, що досвід війни в Україні показав, наскільки потужним засобом є комерційні супутникові технології. Але ситуація, що склалася, пыдтвердила, що це можливо тільки у разі спільного бачення всіма сторонами того, як будуть використовуватися ті чи інші послуги.

Простіше кажучи, американські військові планують застрахувати себе від повторення ситуації зі Starlink, заздалегідь обговорюючи з комерційними постачальниками, для чого саме будуть використовуватися послуги, які вони пропонують.

Оцінки вчинку Starlink

Першопричиною усіх цих розмов стала заява віцепрезидентки SpaceX Гвінн Шотвелл. Минулого місяця вона повідомила, що компанія обурена «мілітаризацією» їхніх послуг з боку ЗСУ. Фактично йдеться про неможливість використання Starlink для керування дронами великої дальності.

Сенатор Келлі охарактеризував своє ставлення до цієї заяви як розчарування. І ця ситуація дійсно ставить під сумнів можливе розширення використання комерційних супутників американськими військовими, яке зараз розглядається як ключовий елемент модернізації системи космічної оборони.

Дікінсон у відповідь на ці зауваження зазначає, що все це враховано у новій програмі Commercial Augmentation Space Reserves, яку його відомство підготувало для взаємодії з комерційними постачальниками.

За матеріалами Spacenews.com.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Таємничі темні комети можуть бути джерелом походження води на Землі
Місяць повільно віддаляється від Землі й починає впливати на нас
Juno зробив дивовижне фото Юпітера
Новий квантовий комп’ютер встановив рекорд швидкості дії
Blue Origin демонструє технологію вертикальної посадки ракети New Glenn: відео
Космічне кільце: астрономи зазнімкували гіперсвітну галактику
Викрадення «Луни-2»: як ЦРУ дізналися секрети радянської космічної програми під носом у КДБ
Вчені виявили неподалік від Сонця неймовірно швидкий об’єкт
Галактика-конструктор: телескоп Hubble зазнімкував незвичайного сусіда Чумацького Шляху
Астронавти залишатимуться на борту МКС під час її падіння в атмосферу Землі