Президент SpaceX заявила, що запобігатиме використанню Starlink у наступальних цілях

Гвінн Шотвелл заявила, що українські військові використовують передані країні термінали Starlink у наступальних цілях проти росії, але компанія ніколи не передавала їх з цією метою. Тепер SpaceX робитиме все, щоб запобігти керуванню дронами через них.

Український військовий використовує Starlink
Український військовий використовує Starlink. Джерело: REUTERS/Clodagh Kilcoyne

SpaceX передавала Starlink не для військових

Президент та головна операційна директорка SpaceX Гвінн Шотвелл, виступаючи 8 лютого на Конференції федерального авіаційного управління з комерційного космічного транспорту торкнулася теми використання Starlink в Україні для управління дронами та інших наступальних дій.

«Ми були дуже раді, що змогли забезпечити зв’язок України та допомогти їм у їхній боротьбі за свободу, — сказала вона. — Термінали ніколи не планувалося використовувати як зброю, але українці використали їх у непередбачений спосіб, який не був частиною жодної угоди».

Безпосередньо у виступі вона не розповіла, що має на увазі під «перетворенням на зброю». Однак пізніше у розмові з журналістами Шотвелл уточнила, що йдеться про керування дронами. За її словами, постачання Starlink здійснювалися з гуманітарною метою, хоча і допускали, що військові можуть використовувати їх для обміну інформацією.

«Ми знаємо, що військові використовують їх для зв’язку, і це нормально. Але нашим наміром ніколи не було, щоб вони використовували їх у наступальних цілях», — заявила вона, додавши, що перед початком постачання просто не замислювалася над такою можливістю, але швидко усвідомила її пізніше.

SpaceX щось зробили

Ще минулої осені власник SpaceX достатньо негативно висловлювався щодо продовження використання Starlink в Україні. За його словами, компанія втрачала на цьому гроші. Тоді його вдалося вмовити продовжити постачання, попри те, що він не припиняв жалітися на фінансові проблеми.

Тепер Шотвелл заявляє, що це вона просила Пентагон профінансувати постачання терміналів Україні. «Це я просила Пентагон про фінансування. Це не була справа Ілона. Взаємодію з Пентагоном щодо підтримки цих можливостей ми припинили», — додала президент SpaceX.

Насамкінець Шотвелл заявила щодо можливого використання Starlink українцями для керування дронами: «Є речі, які ми можемо зробити для того, аби позбавити їх цієї можливості. Є речі, які ми можемо зробити, і які ми зробили».

На питання журналістів щодо того, чи були збої у роботі Starlink на прифронтових ділянках результатом цих дій, Шотвелл відповіла: «Я не хочу відповідати на це питання, бо я не впевнена, що можу на нього відповісти».

За матеріалами www.reuters.com, spacenews.com.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine