Зонд Juno зазнімкував Європу

NASA опублікувала перші знімки, зроблені зондом Juno 29 вересня. На них можна побачити Європу — четвертий за величиною супутник Юпітера, під крижаною поверхнею якого ховається гігантський океан.

Знімок Європи, зроблений апаратом Juno 29 вересня 2022 року. Джерело: NASA/JPL-Caltech/SWRI/MSSS

29 вересня зонд Juno здійснив близький проліт Європи. Земний посланець пройшов на відстані лише 358 км від поверхні супутника. Звичайно, NASA використала цю унікальну можливість для отримання детальних зображень його поверхні, а також для проведення низки вимірювань.

Завдяки умовам освітлення, зроблені Juno знімки, наочно демонструють основні особливості поверхні Європи. На відміну від більшості інших крижаних місяців планет-гігантів, на ній практично немає великих ударних кратерів, що пов’язують із наявністю підповерхневого океану. Разом з тим, поверхня Європи вкрита великою кількістю тріщин, гребенів западин та крижаних утворень, які нагадують пагорби.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №3 (178) 2020

До товару

Це перші детальні знімки Європи, зроблені у ХХІ столітті. Востаннє такий близький візит до супутника здійснив апарат Galileo у 2000 році. При цьому в нього не працювала основна антена, і NASA отримала набагато менше наукових даних й знімків, ніж могла б. Тому зібрані під час візиту Juno дані, вкрай важливі, як для вчених, так і для інженерів, зайнятих підготовкою місії Europa Clipper, чий запуск запланований на 2024 рік. Її основною метою стане вивчення Європи та оцінка потенційної життєздатності її океану.

Знімок Європи, зроблений апаратом Juno 29 вересня 2022 року (оброблене зображення). Джерело: NASA/JPL-Caltech/SwRI/MSSS/Kevin M. Gill

Також слід зазначити, що під час маневру Juno скористався гравітацією Європи, щоб зменшити перигелій своєї орбіти з 43 до 38 днів. Завдяки цьому у 2023 та 2024 роках зонд зможе здійснити два близькі прольоти ще одного, дуже цікавого супутника Юпітера. Мова про Іо, який відомий своєю вулканічною активністю. Як і у випадку з Європою, вчені з нетерпінням чекають на цю подію, яка здатна пролити світло на деякі особливості цього незвичайного світу.

За матеріалами https://www.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t. me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів